Tallinna Sadam käivitab Targa Sadama süsteemi

Tallinna sadam
Laevale minek Tallinna sadamas.

9. mail käivitub sõiduautodele ja bussidele Tallinna Sadama D-terminalis automaatset numbrituvastust ja liiklusjuhtimist võimaldav Targa Sadama süsteem.

Uus tarkvaralahendus muudab sõidukite laevale juhtimise suures osas automatiseerituks ja kiiremaks – tänu numbrituvastusele suunatakse eelneva broneeringu teinud autojuht õige reisile registreerumise kioskini ning seejärel juba laevalepääsuks mõeldud õigele sõidurajale.

„Seoses Targa Sadama süsteemi rakendumisega kolib ka sõiduautode check-in-ala 9. mail praegusest asukohast D-terminali esisel alal eemale, sadama Kadrioru-poolsesse külge,“ ütles Tallinna Sadama infrastruktuuri arendusdivisjoni juht Peeter Nõgu.

Tema sõnul võiksid sõiduautodega laevareisijad esimestel nädalatel varuda kindluse mõttes laevale registreerumiseks tavapärasest rohkem aega.

Tallink Grupi müügi- ja turundusdirektori Margus Hundi sõnul saavad uuest süsteemist kõige enam kasu kliendid. „Targa Sadama kasutusele võtmisest võidavad nii meie reisijad kui ka Tallink, kuna uudne süsteem võimaldab meil laevu oluliselt kiiremini laadida ning sellega seonduvaid tegevusi tõhustada,“ lisas ta.

Vanasadama A-terminali poolel on Targa Sadama süsteem käigus mullu sügisest ning D-terminali kaudu reisivad veokid kasutavad tarkvaralahendust selle aasta 11. aprillist.

Uute liikluslahenduste, pääslate ja parklate ning Targa Sadama süsteemi koguinvesteeringu maksumuseks kujunes kokku 10,5 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • ITuudised.ee

    ITuudised.ee

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Teabevara