Taxify pakub elektrilisi tõukerattaid

elektriline tõukeratas
Taxify elektriline tõukeratas Pariisis.

Taxify pakub esimese taksoplatvormina maailmas klientidele elektrilisi tõukerattaid, tutvustades täna Pariisis selleks loodud alambrändi Bolt. Millal jõuab teenus Eestisse?

Taxify teatel toetab Bolt nende eesmärki muuta linnades liikumine mugavaks, kiireks ja taskukohaseks. Vastavalt nõudlusele kavatseb Taxify teha teenuse kättesaadavaks ka teistes linnades, kus ettevõte juba tegutseb. Eestis teenuse avamise plaane Taxify hetkel veel ei avaldanud.

"Taxify kasutajate arv on kasvanud üle maailma 15 miljoni inimeseni peamiselt seetõttu, et pöörame igas piirkonnas eraldi tähelepanu sellele, kuidas kohalikud tingimused liikumist mõjutavad. Ei ole lahendusi, mis toimivad ühtmoodi igal pool. Pigem tuleb vaadata linna või isegi linnaosa eraldi ning teha selgeks, kuidas ja kuhu inimesed liiguvad. Siis on võimalik ka nende teekonda tehnoloogia abil lihtsamaks ja kiiremaks muuta," ütles Taxify asutaja ja tegevjuht Markus Villig.

"Iga viies Taxifyga tehtud sõit on lühem kui kolm kilomeetrit, seda vahemaad ei pea läbima kaks tonni kaaluvas autos. Kerge ja säästlik elektriline tõukeratas on selleks palju parem vahend," lisas ta.

Villigu sõnul toovad nad sõiduteenuse ja tõukerattad ühele platvormile kokku, et senised kliendid saaks edaspidi valida, milline vahend on parajasti sobivaim. "Kindlasti on ka neid, kes seeläbi esimest korda meie platvormini jõuavad," märkis ta.

Uue teenuse Bolt kasutamiseks tuleb laadida alla Taxify rakendus, mis pakub võimalust valida sõidujagamise ning elektriliste tõukerataste kasutamise võimaluste vahel. Bolti rohelised tõukerattad on varustatud GPS-süsteemiga, mis kuvab rakenduses vabade tõukerataste asukohta ja jälgib sõidu marsruuti.

Pariisis on sõiduhind 15 senti kasutusminuti kohta, miinimumtasuga üks euro sõidu eest, kümneminutiline sõit maksab keskmiselt €2.50. Teenuse kasutamiseks tuleb telefoniga skaneerida rattal nähtav QR-kood. Sihtkohta jõudes võib jätta tõukeratta tänavale, kust need Taxify poolt laadimiseks ning vajalikuks hoolduseks kokku kogutakse.

Taxify eesmärk on muuta linnades liikumine lihtsamaks, kiiremaks ning senisest usaldusväärsemaks. 2013. aastal Eestis asutatud ettevõte tegutseb täna rohkem kui 25 riigis.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara