Eesti esikohal küberturvalisuse indeksis

E-riigi akadeemia koostatud küberturvalisuse indeks.
E-riigi akadeemia koostatud küberturvalisuse indeks.

E-riigi akadeemia koostatud riikide küberturvalisuse indeksis tõusis Eesti 107 riigi hulgas esimeseks, järgnesid Prantsusmaa ja Saksamaa.

Küberturvalisuse indeksi meeskonna juhi Raul Rikki sõnul näitab esikoht, et Eesti tegeleb küberturvalisusega riigi tasemel järjepidevalt ja süstemaatiliselt. „Hetkel on Eesti tõus esimeseks seotud eelkõige küberväejuhatuse loomisega Eesti Kaitseväes. See kasvatas riigi küberturvalisuse reitingut märgatavalt ning viis Eesti 5 punktiga Prantsusmaast ja Saksamaast ette.“

Rikki sõnul põhineb indeksi hinnang läbipaistval metoodikal. „Oleme indeksi hinnangute aluseks olevad andmed avalikustanud, et võimaldada kõigil saada kinnitust hinnangute objektiivsusele. Ühe riigi teisele eelistamine on välistatud,“ märkis Rikk. Samuti ütles ta, et indeksi andmeid uuendatakse jooksvalt vastavalt nende laekumisele. „Kui meile esitatakse vettpidavad tõendusmaterjalid, kontrollime need üle ja teeme kohe muudatused ka indeksisse. Ükski riik ei pea ootama pikalt, et näha oma arengut indeksis.“

Indeksi järgi on kümme kõige küberturvalisemat riiki Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Singapur, Soome, Leedu, Hispaania, Ühendkuningriigid ja Tšehhi.

Hetkel sisaldab indeks 107 riigi küberturvalisuse andmeid. Indeksiga on võimalik tutvuda veebilehel.

E-riigi Akadeemia loodud indeks mõõdab riikide küberturvalisuse taset ning määratleb valdkonnad riikide küberturvalisuse arendamiseks. Lisaks annab indeks ülevaate riikide valmisolekust ennetada küberintsidente ja – kuritegusid ning tulla nendega toime. Riikide küberturvalisuse indeksi väljatöötamist rahastas Eesti Välisministeerium.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara