Tarkvarafirma SAP loob eetilist tehisintellekti

Hasso Plattner ja Bill McDermott
SAP AG juhid Hasso Plattner ja Bill McDermott.

Saksamaalt pärit suur majandustarkvara tootja SAP moodustas esimese Euroopa firmana oma tippjuhtidest ja ülikoolide professoritest nõuandekoja, et arendada eetilist ja inimkonda teenivat tehisintellekti.

"Tahame luua tarkvara, mis aitab luua arukaid ettevõtteid ja muudab inimeste elu ka tegelikult paremaks. Sellised põhimõtted loovad aluse, mis teeb tehisintellektist inimest talendikamaks muutva tehnoloogia," ütles SAPi finantsdirektor ja juhatuse liige Luka Mucic.

SAP tehisintellekti eetikapõhimõtete kohaselt on olulisim, et lahendused oleks turvalised ja usaldusväärsed.

"Tehisintellekt pakub tohutuid võimalusi, kuid tekitab ühiskonnale ja kogu inimkonnale ka enneolematuid ja sageli ettearvamatuid eetikaprobleeme," ütles eetikakomisjoni liige, Stanfordi ülikooli avaliku poliitika ja õiguse lektor Susan Liautaud.

"Tehisintellektialaste eetikaküsimuste nõuandekoda annab meile võimaluse luua eetiline tehisintellekt, mis teenib inimkonda ja on ühiskonnale kasuks," lisas ta.

Pea 90 000 töötajaga SAP mullune käive oli 23,5 miljardit eurot ning kasum neli miljardit. Ettevõtte regionaalsed kontorid asuvad 180 riigis.

Osale arutelus

  • Indrek Kald

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara