Autor: Gregor Alaküla • 10. märts 2022

Küberrünnakud fookuses: mida kiiremini reageerid, seda vähem raha kaotad

Mida kiiremini teavitab libamakse teinud küberrünnaku ohver panka, seda tõenäolisemalt võib ta oma raha ka tagasi saada, selgitas riigi infosüsteemi ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna juht Tõnu Tammer.
Autor: Panthermedia/Scanpix
Kahtlustades küberrünnaku alla sattumist, on oluline oma ettevõtte IT-toele olukorrast kiiresti teada anda, sest kahjude minimeerimisel mängib võtmerolli teavitamise kiirus, rääkis Telia turbevaldkonna juht Aigar Käis saates „Tehnoloogiakompass“. IT-toe teavitamise kiirusest sõltub, kui palju on vaja küberrünnaku tagajärgi koristada ja kui palju tuleb süsteeme uuesti ehitada ning mis võib kahjude maksumuseks kujuneda, lisas Käis.

Riigi infosüsteemi ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer tõi paralleeli automaailmast ning lisas, et mida kauem sõita põleva õlitulega, seda suurem on tõenäosus, et tuleb ka mootorit remontida.

Saates räägime taas pikemalt küberturvalisusest, sest seoses küberohtude ja -rünnakutega Ukrainas ja Venemaal on teema igapäevaselt fookuses.

Uurime, millised küberrünnakud on toimunud Ukrainas ja Venemaal ning millised rünnakud võiksid ka sõja käiku mõjutada. Samuti räägime sellest, milline on küberjulgeoleku olukord Eestis praegu. Saate teises pooles tuletame igapäevaselt arvutit kasutavatele inimestele meelde mõne põhitõe, kuidas ennast küberohtude eest kaitsta. Räägime kaheastmelise autentimise olulisusest, vanade piltide turvalisest säilitamisest, paroolide talletamisest ja paljust muust.

Külas on riigi infosüsteemi ameti küberintsidentide käsitlemise osakonna CERT-EE juht Tõnu Tammer ja Telia turbevaldkonna juht Aigar Käis. Saadet juhib Gregor Alaküla.

Kuula saadet siit:

Jaga lugu
Ituudised.ee toetajad:
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Kent-Erik SchwedeReklaamimüügi projektijuhtTel: 509 8932