Kontor peab olema koht, kuhu tahetakse tulla ning kus on võimalus töötada koos heade spetsialistide ja huvitavate inimestega, kaasaegses ja mugavas keskkonnas, ütleb tarkvaraettevõtte Playtechi Eesti üksuse personalidirektor Kristi Ansberg.
Kvaliteetse tulemuse ja tootlikkuse kõrval pööratakse ettevõtetes aasta-aastalt aina enam tähelepanu ka töökeskkonnale, vaadates igat töötajat kui üht tähtsat osa suuremast pildist – töötajasõbralike ettevõtete TOPi kuuluv Playtech just sellele rõhubki.
Playtechi Tallinna ja Tartu kontorite puhkealad ja privaatsed paigad pakuvad võimaluse arvutist eemale astuda, silmi puhata, teha uinak või suhelda töökaaslastega, mängides näiteks lauajalgpalli, pingpongi vm. Tartu kontoris on ka väliterrass, kus saab soojal ajal päikest nautides tööd teha.
„Meie jaoks on väga oluline, et töötajad tunneksid ennast töökeskkonnas hästi – veedame ju väga suure osa oma päevast tööl. Kontor peab olema koht, kuhu tahetakse tulla ja olla, kus sul on võimalus töötada koos heade spetsialistide ja huvitavate inimestega, keskkonnas, mis on kaasaegne ja mugav,“ kinnitab Ansberg.
„Kontor peab olema koht, kuhu tahetakse tulla.“
Playtechi Eesti üksuse personalidirektor Kristi Ansberg.
Preemiatest olulisem eneseteostus
Playtechis loetakse tibude asemel kalu – vastavalt töötaja staažile hüvitatakse tema sportimisele või meelelahutusele tehtud kulud kalade süsteemi kaudu, lisaks saab iga töötaja sooduskaardi ligi 150 teenusepakkuja juurde. Kui tööstaaži on kogunenud rohkem kui kuue aasta jagu, ootab töötajat reisivautšer. Töötulemustel hoitakse silma peal ning heade tulemuste korral makstakse aastaboonust, samuti erinevaid projektiboonuseid, ent sealjuures ei unustata ka põhipalka, mille suurus vaadatakse üle kord aastas. Jõulude ajal ootab kink nii töötajaid kui ka nende lapsi. Väärib mainimist, et Playtechi kontoris Tartus töötab pea 500, Tallinnas ligikaudu 170 inimest, seega Eesti üksuses kokku ligi 700.
Aktiivse eluviisiga töötajad on moodustanud neli spordigruppi (jalgpall, korvpall, võrkpall ja suusatamine), keda ettevõte erinevate kulutuste osas toetab. Lisaks toimub ka ettevõttesisene spordiürituste sari erinevate spordialadega.
Et kõht ei koriseks ja tööks vajalikud vitamiinid kätte saadaks, leiab kontori köökidest mitu korda nädalas tervislikke suupisteid, puuvilju, aga ka erinevad piimatooteid, mahlasid, juurvilju.
Olulisimaks peetakse ettevõttes aga pigem eneseteostust ning võimalust teha otsuseid oma valdkonnas, mis spetsialistide jaoks äärmiselt motiveeriv, eriti ITK sektoris.
„Meil on personaliosakonnas eraldi inimene, kes hoolitseb selle eest, et töötajatel oleksid mitmekülgsed koolitusvõimalused – nii välis- kui ka sisekoolituste, konverentside ja e-õpikeskkondade näol. Paljud meie töötajad, kes on maailmas oma valdkonna tippspetsialistid, osalevad erinevatel valdkondlikel konverentsidel, mis enamasti toimuvad Eestist väljas – olgu see siis USAs, Aasias või Euroopas,“ lisab Ansberg.
Range töögraafiku asemel paindlik
Käesoleva aasta aprillist pakub ettevõte täiendavat töövõimetushüvitist 30% alates teisest haiguspäevast ning haigestumise korral võib soovi korral teha teatud ametikohtadel tööd kodust. Töögraafiku paindlikkust võetakse igati arvesse ka isiklikel põhjusel, näiteks lapse haigestumisel või muude isiklike toimingute tegemisel. „Võimaldame teatud puhkudel töötajatel valida oma tööpäeva algust, mis jääb kella 8 ja 10 vahele,“ ütleb Ansberg.
Juhul, kui töö ajal peaks ette tulema ületundide tegemist, kompenseeritakse need kas rahaliselt või vabade päevadega. Ansbergi sõnul on töötajatel võimalus tellida kontorisse toitu ettevõtte kulul, kui tekib vajadus töötada kontoris pärast tavapärast tööaega.
Puhata saavad töötajad seadusest tulenevad 28 päeva, suvel võimaldab Playtech kaks nädalat puhata kollektiivpuhkuse ajal. Paar-kolm vaba päeva saab ka isiklike sündmuste puhul – olgu need siis rõõmsamat laadi (abielu, lapse sünd) või kurvemad sündmused (lähedase matused).
Töötaja arvamus kui oluline võti heaoluks
Olgu puhkus või tööaeg, hoitakse töötajaid kursis ettevõtte tegemiste või tulevikuga. Kord aastas toimub infopäev ning aeg-ajalt külastab Eesti üksust ka ettevõtte tippjuhtkond. Siis saavad töötajad osaleda ümarlauas, et arutada olulisemaid teemasid.
Kord aasta-kahe tagant korraldatakse terves Playtechi grupis suurem rahulolu-uuring, mille tulemustega väga põhjalikult tegeletakse. Erinevad töögrupid aitavad juhtkonnale ettepanekuid teha (nt brändingu või motivatsioonipaketi teemal), kuid iga töötaja saab enda arvamuse jätta ka soovituste postkasti, kust see samuti edasi juhtkonnani jõuab.
„Oleme veendunud, et sobiva töökeskkonna kujundamisel on ainuõige töötajate arvamust ja ettepanekuid küsida,“ ütleb Ansberg ja kinnitab, et töötajate arvamus on ettevõttele oluline igal ajahetkel. „Tööandjana me hindame töötajate panust kõrgelt, sest see tähendab, et oma töökeskkonnast hoolitakse.“
Playtech Eesti
Tartu kontor: Vanemuise 7, (+372) 697 7900,
[email protected]Tallinna kontor: Lõõtsa 5, (+372) 697 6597,
[email protected] Seotud lood
Esimeses kvartalis suurenes vabade töökohtade arv võrreldes eelmise kvartaliga 25%. "Võtaks kohe 20–30 inimest tööle, kui oleks võtta, aga me lihtsalt ei leia neid," ütles Tele2 tegevdirektor Argo Virkebau, kirjutas Äripäev.
Facebook on tuntud oma uuendusliku töökeskkonna ning – kultuuri poolest, ent tegemist pole sugugi ainsa ettevõttega, mida “lahedaks” peetakse.
Tehnoloogia kiire areng on toonud kaasa palju uusi võimalusi, mis lihtsustavad meie igapäevaelu ja muudavad otsuste langetamise palju mugavamaks. Digitaalne vastutustunne muutub üha olulisemaks, kuna meie tegevused ja valikud internetis mõjutavad mitte ainult meid endid, vaid ka meie ümbruskonda, sealhulgas meie privaatsust ja levivat väärinfot.