“VxRail on selline toode, kus kõik on üheskoos – andmemassiiv, serveri- ja võrguressurss kõik ühes. Üks kast sisaldab kõiki neid kolme komponenti. Kogu HCI lahenduse ülesehitus põhineb tarkvaral,” selgitas Atea tehniline insener Iljas Muzaffarov. “See on VxRaili eelis ning ühtlasi ka HCI (hyperconverged infrastructure) lahenduste eelis, kuhu alla VxRail kuulub,” lisas ta.
DellEMCi vanem süsteemiinsener Madis Pärn lisas, et VxRaili HCI lahenduse puhul on oluline võtmesõna lihtsus. “See lahendus on oluliselt lihtsam kui ajalooliselt siiani tehtud on, kuna komponente on vähem.”
Kulude kokkuhoid
HCI lahenduse lihtsus viib selleni, et tema opereerimine on oluliselt kuluefektiivsem. “Kuna operatsioone on vähem, siis nõuab ta vähem tööjõudu ehk kõik on tootja poolt valmis konfigureeritud. Samuti on algusest peale turvalisuse seaded konfigureeritud nii, et süsteemi küberrünnakute eest kaitsta,” selgitas Pärn.
Kasutaja põhihuvi on see, et IT-lahendused oleksid sama lihtsad nagu seinast elektri kasutamine. Paljud olemasolevad IT-lahendused nõuavad aga nö oma elektrijaama ehitamist ning selle opereerimist. VxRaili infrastruktuuri lahenduse puhul ei pea enam ise mitte midagi ehitama ega detailide peale mõtlema.
“Kui kliendil on vaja infosüsteemi luua, siis ta ei pea mõtlema kuidas IT taristu selle taustal toimib. Kõik, mis sellest allapoole jääb on tema eest ära tehtud. Kui mõne firma jaoks on oluline finants- või tootmisjuhtimise süsteem, siis see, kuidas IT-infrastruktuur sinna alla ehitatud on pole kliendi kompetents ega huvi,” illustreeris Pärn.
Rohkem paindlikkust kui kunagi varem
VxRaili HCI lahenduse puhul on kõige olulisem muutus see, et ta on oluliselt paindlikumaks läinud oma arhitektuurilt ja konfiguratsioonidelt. Pärna sõnul on üks lahenduse eesmärk see, et ta fikseerib ära teatud riist- ja tarkvara komponendid. Nüüd saab vastavalt kasutaja vajadusele lisada süsteemile juurde arvutusvõimsust, salvestus- või mälumahtu.
“VxRailil on sisse ehitatud komponendid, mis monitoorivad ja jälgivad süsteemi tervist. Kui mingi komponent hakkab katki minema, siis süsteem näeb, kui midagi on parimast praktikast erinev ning ta annab sellest teada. Klient ei pea ise selle pärast muretsema,” märkis Iljas Muzaffarov.
CloudIQ kaugjälgimine
VXRaili serverid on täna CloudIQ kaugjälgimise all. CloudIQ toimib nii, et kõikide kaugjälgimise all olevate serverite kohta kogutakse pidevalt statistikat ja kui süsteemis midagi juhtub, siis klient ei pea ise avama juhtumit tugiteenuste portaalis, vaid süsteem annab ise teada, et tal läks näiteks üks ketas katki. Teade läheb omakorda tugiteenustesse, kus organiseeritakse ketta vahetus või vajalik tarkvara uuendus. Klient isegi ei pruugi sellest teada saadagi, süsteem ise tegeleb sellega.
Kõrgeim partnerluse tase
Ateal on ainukesena Eestis DellEMC Titanium Black partnerluse tase, mis on kõige kõrgem partnerluse tase. Kui klient soovib VxRaili HCI lahendust, siis Atea ja DellEMC eksperdid panevad koostöös paika detailid, et klient saaks sellise lahenduse nagu tal vaja on. Koostöös seadistatakse lahendus ning tegeletakse kliendisuhtlusega.
VxRaili HCI lahendust ja selle haldamist saab näha online demokeskkonnas, millele heidetakse pilk kolmapäeval, 9. veebruaril toimuval seminaril.
Veebiseminar – Võimas, kiire ja turvaline HCI lahendus – DELLEMC VXRAIL
Kolmapäeval, 9. veebruaril kell 10 kutsume IT huvilisi tasuta veebiseminarile, kus saab kuulda DellEMC VxRail kohta ning näha kuidas demokeskkonnas toimetamine välja näeb.
DellEMC VxRail on Dell Technologies HCI (Hyperconverged Infrastructure) lahendus ning kohapeal selgub, miks on VxRail juhtiv HCI lahendus maailmas ning parim valik VMware virtualiseeritud keskkonna jaoks.
Lisainfo ja registreerimine siit.