Autor: WaveCom • 16. jaanuar 2024

Eesti esimene GPU pilveteenus pakub suurt arvutusjõudlust AI/ML ja 3D lahendustele

AS WaveCom tõi Eestis esimesena turule VMware’i uusima GPU pilveteenuse, mis pakub lisandväärtust ettevõtetele, kes soovivad suurt arvutusjõudlust AI algoritmide, andmeteaduse või 3D visualiseerimise uuele tasemele viimiseks.

Toetamaks tehisintellekti platvormide tormilist arengut, on VMware koostöös Nvidiaga hakanud pakkuma vGPU-del baseeruvaid pilvelahendusi Nvidia GPU GRID ja AI Enterprise. Virtuaalne GPU võib vastata täpselt sinu vajadustele!

Nüüd tõigi kõrgkäideldavate serveriteenuste pakkuja WaveCom esimesena turule VMware’i uusima lahenduse VMware GPU Cloud. See WaveComi samm võimaldab rentida virtuaalset GPUd ehk osa või lõiku GPU võimsusest, pakkudes nii 50% (ja enamgi) soodsamat hinda kui tavapärane dedicated GPU.

Samas ei tee Nvidia ja VMware’i tehnoloogiline lahendus järeleandmisi jõudluses ehk kasutamiseks jagatud GPU osa on sajaprotsendiliselt tagatud. Lisaks on valikus ka dedicated või mitme GPU võimalus, mis on levinud ka globaalsetel pilveplatvormidel, kuid nendega võrreldes ca 25% soodsama hinnaga.

GPU kiirendi Sinu AI, andmeteaduse ja 3D projektidele!

VMware’i ja Nvidia GRID/AI Enterprise vGPU võimaldab GPU kiirendatud arvutusvõimsust iga töökoormuse jaoks, alates virtualiseeritud töölaua (VDI) arvutusjõudlusest kuni kõige nõudlikemate töökoormusteni, nagu tehisintellekti mudelid/algoritmid, andmeteadus ja kõrge jõudlusega arvutus.

Lahendusega kaasnev erakordne arvutusvõimekus lubab treenida ja kasutada näiteks AI mudeleid oluliselt kiiremini. Samuti pakub vGPU erakordset tulemust seniste graafikatulemuste parendamisel, võimaldades ühelt poolt virtualiseerimise paindlikkust ja kulutõhusust, samas ka graafikalahenduste GPU kiirendust, ressursside isoleerimist ja ühilduvust. Uudne lahendus toimib põhimõttel „pay as you go“ – maksad ressurssi eest ainult siis, kui need on reaalselt kasutusel, kas kuu- või tunnihinna alusel.

Nvidia vGPU GRID ja AI Enterprise – tuleviku tehnoloogia juba täna!

Nvidia GRID on tehnoloogia, mis võimaldab graafiliste töötlusseadmete (GPU-de) virtualiseerimist, et pakkuda kiirendatud graafikat ja arvutusvõimekust virtuaalsetele töölaudadele ja rakendustele.

Lahendusel on kolm peamist kasutusjuhtu:

1) vWS ehk Virtual Workstation: Nvidia vWS annab tuge AI, süvaõppe ja suurt arvutusjõudlust nõudvatele rakendustele, sealhulgas TensorFlow, Mxnet, Dkube ja Dask Parallel Computing. Lisaks on see suunatud graafikamahukate töödega tegelevatele süsteemidele.

Kombineerides olemasolevaid rakendusi võimsa Nvidia GPU-ga, saavad kasutajad virtualiseerida rakendusi suurendatud jõudlusega (näiteks SolidWorks, Autodesk jpt 3D graafika/visualiseerimisrakendused).

2) vApps ehk Virtual Applications: Nvidia vApps on loodud professionaalidele, kes kasutavad virtuaalseid rakendusi nagu VMware Horizon, Citrix Virtual Apps või RDP ja on optimeeritud terminalserveri kasutuseks.

3) vPC ehk Virtual PC: Nvidia vPC on loodud professionaalidele, kes kasutavad virtuaalseid töölaudu ja rakendusi, optimeerides neid multimeedia ja HD video jaoks.

Nvidia AI Enterprise pakub sama, mis GRID, kuid lisaks veel Application Marketplace, kus on juba valmispakendatud ja Nvidia jaoks optimiseeritud virtuaalmasinate ja Kubernetese aplikatsioonid. Nvidia AI Enterprise pakub ka eeltreenitud privaatseid AI mudeleid, mis on pakendatud koos vajalike raamistikega, nagu näiteks Nvidia NeMo (AI keelemudelite jooksutamiseks), TensorRT LLM ja Riva (automaatkõnetuvastus) ning interaktiivseidTensorFlow Jupyter notebooke.

Kubernetese GPU klaster vaid minutitega – lihtne ja skaleeruv

Tänases maailmas on järjest populaarsemad dünaamilisel Kubernetese mikroarhitektuuril põhinevad AI lahendused. Traditsioonilise kasutusmudeli korral nõuab Kubernetese ja GPU pilveteenustes kasutamine GPU-toega virtuaalmasinate rentimist, mille abil saab luua iseseisvalt Kubernetese klastreid. See on aga ajamahukas ja eeldab põhjalikke teadmisi – seni on olnud vajalik luua kogu keskkond ise, kasutades keerukat paigaldusmehhanismi ja integreerides kõik nõutavad komponendid. WaveCom lisas GPU toe ka olemasolevale VMware Tanzu Kubernetes klastrite täisautomaatsele orkestratsiooniplatvormile. Teenuse teeb teiste turul pakutavate lahendustega võrreldes eriliseks vGPU ja VMware Tanzu integratsioon, mis võimaldab alusplatvormi automaatset provisioneerimist, skaleerimist ja edasist elutsükli haldust. Ja seda ükskõik mis mastaabis teenustele.

Nimelt on WaveCom loonud maailmas esimese ja unikaalse lahenduse, kus andmete ja AI-ga tegelevad spetsialistid saavad VMware Tanzu kubernetese GPU toega klastri kätte 20 minutiga ja võivad alustada seejärel oma aplikatsioonide kasutust.

Eestis loodud lahendus jätab vahele kogu keeruka ja aeganõudva Kubernetese paigaldusprotsessi. VMware Tanzu Kubernetes platvorm kohandub täpselt teie vajadustega, muutes AI/ML projekte tõhusamaks ja automaatselt skaleeritavaks.

WaveComi GPU toega serverite hinnad algavad vähem kui sajast ning Kubernetese klastrite hinnad paarisajast eurost.

Suur andmejõudlus mõistliku hinna ja väikese ajakuluga

Kokkuvõtvalt – WaveCom pakub turul lihtsustatud ja täisautomatiseeritud GPU andmejõudlust olenemata kasutusjuhtudest mõistliku hinna ja väikese ajakuluga. Alustada saab tasuta, sest demokeskkond ja meie ekspertide konsultatsioonid on koheselt saadaval!

Kui teil peaks olema või tekkima huvi Nvidia AI Enterpise vGPU lahenduste osas VMware Tanzu Kubernetes ökosüsteemis või virtuaalmasinates, oleme meelsasti nõus konsulteerima. Omame tänaseks WaveComis maailmatasemel kompetentsi Tanzu Kuberenetes K8s klastrite koos Nvidiaga GPU tööle rakendamisel ning seadistamisel, olles sellega üks esimesi maailmas.

Pakume kõikidele huvilistele Nvidia GPU lahenduse põhjalikku testimist meie loodud testkeskkonnas tasuta kuni kolm kuud.

Rohkem informatsiooni GPU Cloudi kohta: wavecom.ee/gpu

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Robert PedajaReklaami projektijuhtTel: 5349 9052