Venemaa korraldab hulga pidustusi
tähistamaks kosmoseajastu algust 50 aastat tagasi, vahendas BBC.
Esimene satelliit Sputnik valmistati 1957. aastal Nõukogude Liidus. Tegemist oli ühe väljapaistvama hetkega, mil hakkas ka „kosmoseralli“ Venemaa ja USA vahel.
„Sputnik oli inimkonna jaoks vähemalt sama oluline kui see, et Columbus avastas Ameerika,“ ütles Venemaa kosmoseprogrammi ekspert Juri Karash.
Pärast pikka madalhetke perioodi on Venemaa kosmoseprogramm taas päevakorral. Teadlased ja kosmonaudid on üle pika aja valitsuselt kätte saanud märkimisväärse suurusega eelarve. Valitsus eraldas kosmoseprogrammile järgmiseks aastakümneks 12 miljardit dollarit (132,5 miljardit krooni). Väike kogus, kui võrrelda Nasa eelarvega, kuid piisav Venemaa jaoks, et täide viia ambitsioonikaid plaane.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Üks plaan näiteks on saata mehitatud missioon Marsile. Viimane võib ühe eksperdi sõnul juhtuda 2020. aastal.
Sputnik oli inimkonnale suur hüpe ja propagandamasinaks Nõukogude Liidule külma sõja ajal. Sputnikule järgnesid mitmed muud Venemaa saavutused. Nagu näiteks inimese saatmine kosmosesse.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?