20. detsember 2007
Jaga lugu:

Viru Keemia Grupp sai loa ehitada tsemenditehas

Äsja valminud keskkonnamõju hindamise aruandest ei nähtu suuri probleeme, mis võiksid saada Viru Keemia Grupile (VKG) takistuseks tsemenditehase ehitamisel Kohtla-Järvele, kirjutas Põhjarannik.

"Poolkoksi jäätmetele taaskasutusvõimaluse leidmine tsemenditootmise näol on säästva arengu põhimõtteid arvesse võttes kindlasti positiivset eesmärki teeniv ettevõtmine," on kirjas aruandes.

Osaühingu Estonian, Latvian and Lithuanian Environment (ELLE) koostatud keskkonnamõju hinnangu kohaselt ei too tulevane tsemenditehas kaasa olulist negatiivset keskkonnamõju. VKG kavandatav tsemenditootmise tehnika on praegu parim võimalik. "Seega ei ole ette näha piirkonna inimeste heaolu olulist vähenemist," on rasvaste tähtedega kirjas aruandes.

Samas märgitakse, et tsemenditootmise protsessist ja tehnoloogiast tulenevad riskid VKG töötajate tervisele nõuavad kindlasti ettevõtte juhtkonna kõrgendatud tähelepanu.

VKG võib hakata oma territooriumil tootma kuivmeetodil tsementi. Toorainena soovitakse kasutada peamiselt lubjakivi ja põlevkiviõli tootmisel tekkivat, ohtlike jäätmete hulka kvalifitseeritavat poolkoksi, mida seni on ladestatud mägedesse. 2011. aastal valmiva tsemenditehase rajamine läheb maksma ligikaudu 2,5 miljardit krooni.

VKG Oil AS on Eesti vanim ja suurim põlevkivitööstusettevõte, mille kogemus ulatub 1924. aastasse. Ettevõte põhitegevusala on põlevkivi termiline töötlemine, mille käigus saadakse põlevkiviõli, -kemikaale ja -gaasi. Ettevõte annab tööd ligi 400 töötajale.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt