Taiwani psühhiaatri Chou Yuan-hua läbi
viidud uurimus näitas, et liigne arvutimängude, eelkõige vägivaldsemat laadi
mängude, mängimine võib kahjustada ajufunktsioone, mis on seotud õppimise ning
emotsionaalse kontrolliga.
Uurimuses osales 30 25-aastast inimest, kellel enne ja pärast pooletunnist arvutimängude mängimist uuriti aju verevarustust. Uurimus näitas, et mängimine vähendas verevoolu ajus, eriti tugevat mõju omasid vägivaldsed mängud, kirjutas PCWorld.
Kas pooletunnine mängimine on siis tõesti juba liiga palju? Kas uurimuse autorid tahavad tõesti väita, et juba pooletunnine lõõgastus võib kaasa tuua ajukahjustuse?
Vastavalt Chou artiklile – tõepoolest. Eelkõige olla oht kahjustada otsimikusagarat, mis on seotud mõtlemise, rääkimise, otsustamise ning tunnete kontrollimisega, samuti ka käitumisega seotud ajukurde. Mis juhtub, kui verevool nendesse aju osadesse väheneb? Chou viitab kliinilistele uuringutele, mille kohaselt depressiooni ja skisofreenia all kannatavatel inimestel on täheldatult märgatavalt väiksemat verevoolu antud ajupiirkondades.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tulles aga tagasi reaalsusesse: tegelikult on kahjulik teha liiga palju pea ükskõik mida. Sööd liiga palju – lähed paksuks. Jooksed liiga palju – põlved on läbi. Loed liiga palju – kahjustad silmi. Kõige kahjulikum on pidev oma tervise pärast põdemine, mis rikub ära ka puhkehetked. Ilmselt tuleb ikkagi elada nii, nagu meeldib, ning leppida tõsiasjaga, et ükskord me sureme nii ehk teisti.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.