Suured sotsiaalsed võrgustikud nagu
Facebook, Yammer, Twitter ja Friendfeed on saamas uueks
kommunikatsioonivahendiks, edastas BBC.
"Oleme loomas e-mail 2.0i," kommenteeris ettevõtluskeskkonna Yammer asutaja David Sacks.
Kümned miljonid inimesed kasutavad sotsiaalseid võrgustikke kontakti hoidmiseks, kusjuures selliste inimeste arv kasvab, kes pidevalt nende kasutatavasse suhtluskeskkonda sisse logitud on.
Kuna kasutajad soovivad suhtluskeskkonnas infot vahetada, on sotsiaalsed võrgustikud pidanud infovahetusvõimalusi arendama. Praeguseks võimaldavad suhtluskeskkonnad vahetada nii teksti, fotosid kui videosid ning neid sotsiaalse võrgustiku liikmeil neid kommenteerida.
"Ma arvan, et see on uus kommunikatsioonivorm, mitte lihtsalt e-mail, kergekaalulisem ja rohkem reaalajas," kommenteeris FriendFeedi asutaja Paul Buchheit.
FriendFeed lubab infot vahetada teiste teenusepakkujatega nagu Twitter ja Flickr, kuid suhtluskeskkondadele infovahetusstandardit kehtestatud pole. Näiteks tunnistab Twitter Facebooki andmeid, kuid vastupidine infovahetus võimalik pole.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.