Eesti vajaks häid õppejõudusid ülikoolide
juurde ning teadlasi uusi tehnoloogiaid arendama, ütles Äripäevale Tallinna
Reaalkooli direktor Gunnar Polma, kes neid siia meelitaks kõva palganumbriga.
„Kindlasti üks asi, mis huvitab võimekaid inimesi, kes muidu otsiks tööd mujalt, on reaalpalk,“ rõhutas Polma. „Võimalus kodumaal elada võimaldab neid mitte absoluutskaalas mõõta, aga teatud tase peab olema kindlustatud,“ lisas ta otsest palganumbrit välja ütlemata.
Veel pidas Polma oluliseks vabadust loomingulistel inimestel otsuseid teha. „Oleme väike maa ja saame kiirelt silma paista,“ rõhutas Polma kolmandana karjääri olulisust nutikate eestlaste Eestisse tagasi toomisel.
Enamolulistest valdkondadest nimetas koolidirektor uute tehnoloogiate välja töötamise, mis viiksid Eesti uuele tasemele ning võimaldaks paljudel tööd saada nende arendamise ja edasimüümise läbi. „Väga vajalik on, et Eestisse jääksid need õppejõud, kes suudaksid sellel alal õpetada ja õpilasi motiveerida,“ võttis Polma oma kommentaari kokku.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Äripäev küsis tänase päevaküsimuse raames kuidas tuua Eestisse tagasi eestlaste ajud.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.