USA majanduse abipakett näeb ette 210
miljardi krooni suunamist e-tervise süsteemi juurutamisse haiglates ja
kliinikutes, osa sellest rahast loodab teenida Tartu IT-firma Raintree, mis
arendab virtuaalsete haiguslugude ja visiidipäevikute tarkvara.
Raintree (varem tuntud nime eestikeelse tõlke järgi kui Vihmapuu) toodet kasutab täna USAs üle 14 000 arsti vähemalt kümne miljoni patsiendiga 49s osariigis – selle näitajaga ollakse tiheda konkurentsiga e-tervise tarkvara turul liidrite seas, kirjutab Eesti Ekspress.
"Uhke tunne on küll, kui astud kusagil San Franciscos või New Yorgis Manhattanil kliiniku uksest sisse ja näed: arvutis jookseb meie programm!" ütles Raintree Estonia juht Aleksei Udatšnõi. Eesti turg Raintreed tema sõnul ei huvita, sest siinne e-tervise programm venis ning firmal polnud soovi hakata bürokraatiaga maadlema. "Kui USAs arstile meie tarkvara meeldib, võtab ta kas või homme selle lihtsalt kasutusele ja kõik," rääkis ta.
Eestlastele kuulub mullu 16 miljoni kroonist käivet näidanud firmast väiksem osa, 70% on ameeriklasest asutaja Richard Vance Welty käes. Udatšnõi kõrval on võrdselt kümneprotsendine osalus ka Priit Pärgmäel ja Sten Uusvälil.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.