Aprilli lõpus Hannoveris toimunud
tööstusmessil tõsteti edukalt esile Eesti kosmosetööstuse ettevõtteid, mille
kokkulugemiseks jääb enamikule üllatuseks juba ammu mõlema käe sõrmedest
väheks.
Hiina võttis eelmisel aastal nõuks töötada välja oma globaalne satelliitpositsioneerimise süsteem ja eeldatavasti on neil enamik satelliite juba selle aasta lõpuks valmis ja ka orbiidil.
Euroopas võtab säärase mastaabiga projekt Galileo näol aega enam kui kümme aastat. Eesti puhul ei saa rääkida sellise kaliibriga projektidega üksikult soleerimisest, kuid tõsisest kosmosetehnoloogilisest potentsiaalist annab meil rääkida küll.
Kaugvaatluse ja satelliitide ehitamise alal võib nimetada Tõravere Observatooriumi, TÜ Füüsika Instituuti. Uutest tipptehnoloogiatest leiavad kosmoses kindlasti rakendust Cliftoni unikaalsed GaAs-pooljuhid ja Carbon Nanotechi superkondensaatorid.
Sõnum Eestist kui tehnoloogiliselt innovaatilisest, paindlikust ja kiiretele tähtaegadele ja tulemustele orienteeritud riigist võikski edaspidi nii sissepoole kui ka väljapoole kajama jääda.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.