• 07.05.09, 09:04
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Eestil kindel koht kosmoseprojektis

Aprilli lõpus Hannoveris toimunud tööstusmessil tõsteti edukalt esile Eesti kosmosetööstuse ettevõtteid, mille kokkulugemiseks jääb enamikule üllatuseks juba ammu mõlema käe sõrmedest väheks.
Hiina võttis eelmisel aastal nõuks töötada välja oma globaalne satelliitpositsioneerimise süsteem ja eeldatavasti on neil enamik satelliite juba selle aasta lõpuks valmis ja ka orbiidil.
Euroopas võtab säärase mastaabiga projekt Galileo näol aega enam kui kümme aastat. Eesti puhul ei saa rääkida sellise kaliibriga projektidega üksikult soleerimisest, kuid tõsisest kosmosetehnoloogilisest potentsiaalist annab meil rääkida küll.
Kaugvaatluse ja satelliitide ehitamise alal võib nimetada Tõravere Observatooriumi, TÜ Füüsika Instituuti. Uutest tipptehnoloogiatest leiavad kosmoses kindlasti rakendust Cliftoni unikaalsed GaAs-pooljuhid ja Carbon Nanotechi superkondensaatorid.

Artikkel jätkub pärast reklaami

Sõnum Eestist kui tehnoloogiliselt innovaatilisest, paindlikust ja kiiretele tähtaegadele ja tulemustele orienteeritud riigist võikski edaspidi nii sissepoole kui ka väljapoole kajama jääda.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 16:09
Rally Board 65 tõstab videokoosolekute kvaliteedi uutesse kõrgustesse
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele