Läheksin õppima midagi ITga seotut, vastas
Tartu ettevõtja Neinar Seli tänasele päevaküsimusele, mis ala läheksid praegu
õppima.
Tema hinnangul tunneb Eesti tööjõuturg praegu puudust selle ala spetsialistidest ja infotehnoloogia on väga atraktiivne valdkond. Kui sa õpid sügavuti ükskõik millist infotehnoloogiaga seotud eriala ja kui sa pärast õpingute lõpetamist ennast pidevalt täiendad, siis oled nõutud spetsialist ning täiesti asendamatu ka kümne aasta pärast, rääkis Seli.
Seli teiseks valikuks oleks inseneriõpe. "Inseneriharidus on väga perspektiivikas ka tulevikus, nende järele on nõudlus ühiskonnas alati olemas," märkis ta. Seli sõnul toob inseneriamet igal ajal leiva lauale.
Ettevõtja ei läheks kindlasti õppima humanitaarvalla ameteid, sest neid on praeguseks ajaks juba palju üle toodetud. "Riik ei suuda seda ületoodetud humanitaarharidusega massi üleval hoida ja neile rakendust leida," arvas Seli ja lisas, et kindlasti ei läheks ta midagi sellist õppima.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.