11. november 2009
Jaga lugu:

HP: värviliselt prinditakse harvem, aga korraga rohkem lehti

Mustvalgelt prinditakse sagedamini, kuid korraga vähem lehekülgi, seevastu värviliselt harvem, ent korraga rohkem, selgus Hewlett-Packardi uuringust.

Hiljuti seitsmes riigis läbi viidud uuring püüdis mõista, kuidas ettevõtted printerit kasutavad: millal ja miks prinditakse, kuna pööratakse tähelepanu paberile ning mis põhjusel prinditakse värviliselt. Küsitlus toimus USAs, Saksamaal, Venemaal, Brasiilias, Hiinas, Tais ning Indias.

Mustvalgelt printimine on oodatult kõige levinum ning seda tingib ennekõike prinditav sisu (näiteks memod) või siis kasutusvaldkond (tekstikavandid, sisedokumendid). Kinnituseks näide Saksamaalt, kus mustvalgelt prinditakse 60 protsendil ning värviliselt 28 protsendil juhtudest.

Samas lehekülgede mahtu võrreldes on vahekord 42 ja 36 protsenti. Seega mustvalgelt prinditakse sagedamini, kuid korraga vähem lehekülgi; värviliselt harvemini, kuid korraga rohkem.

USA puhul hakkas silma, et kasutatakse korraga nii mustvalget kui ka värviprintimist: Ühendriikides prinditust on 32 protsenti segu mustvalgest ning värvilisest. Segaprintimist esineb rohkem kujundatud raportite ning graafika ja joonistega dokumentide puhul – võimalik, et selliseid materjale kasutatakse mõnes riigis rohkem, teatas HP.

Uuringust selgus ka, et kiirelt arenevatel turgudel nagu Venemaa, Brasiilia ja Tai kasutatakse prinditud materjale enda ettevõtte tutvustamiseks keskmisest enam. Saksamaa näitaja oli madalam, kuid 72 protsenti vastanutest teatas seal, et kasutavad prinditud materjale klientidega suhtlemiseks. Prinditud materjalidest 39 protsenti kasutatakse kliendipresentatsioonideks ning turunduseesmärkidel.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt