16. mai 2010
Jaga lugu:

Eesti läheb digilevile üle kell 5 hommikul

Kõik Eesti telesaatjad lõpetavad vana analoogtelevisiooni edastamise 1. juuli hommikul kell 5, otsustas digilevi valitsuskomisjon.

Digitaaltelevisioonile ülemineku valitsuskomisjoni juhi Jüri Piheli sõnul on kehtivas ringhäälinguseaduses paika pandud küll Eesti digilevile ülemineku kuupäev 1. juuli, kuid mitte kellaeg. „Valitsuskomisjon määras ülemineku ajaks kell 5 varahommikul seepärast, et siis algab telekanalite jaoks 1. juuli saatepäev, kuid teleprogrammi jälgijate hulk on varastel hommikutundidel veel suhteliselt väike,“ selgitas Pihel.

Kui jaanuaris veedab Eesti inimene teleri ees keskmiselt umbes 4 tundi, siis juuli alguses vaevalt 3 tundi, nooremad inimesed veelgi vähem.

2010. aasta 1. juulil kell 5 lõpetavad kõik Eesti telesaatjad analoogtelevisiooni edastamise ning teleprogramme näeb tavaantenni kaudu ainult digitaalsena.

Selleks hetkeks peavad kõik need, kes näevad täna vaid kolme Eesti telekanalit, soetama endale digiboksi. Kui katusel antenni pole, tuleb ka see sinna paigaldada.

Tasuta Eesti telekanalite (ETV, Kanal 2, TV3, ETV2, Kanal 11) digitaalseks vastuvõtuks ei ole vaja liituda ühegi teenusepakkujaga. Kes on teenusepakkujatega nagu STV, Starman, Viasat jt juba liitunud, neid digilevile üleminek ei puuduta.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt