8 juuni 2010

Autofirma juht: arve liik sõltub klientuurist

Paber- ja e-arvete kasutamine oleneb ettevõtte klientuurist ja arvete hulgast ehk kus milline variant kõige mõistlikum on, vastas ASi Info-Auto Tartu esinduse direktor Jaak Väärsi päevaküsimusele.

Äripäeva päevaküsimus oli ajendatud tänasest artiklist, et paljud Eesti ettevõtted saadavad siiani paberarveid või siis e-arveid näiteks PDF kujul.

Väärsi kinnitusel on neil nii paberarveid kui e-arveid. „PDF kujul arveid saame näiteks elektri, sooja ja vee eest,“ rääkis Väärsi. „Selliste arvete suureks eeliseks on see, et nad ei vaja mingit lisaprogrammi ega lisakulu.“

Samas arutles Väärsi, et kui nemad hakkaksid oma juhuklientidele massiliselt PDF kujul arveid saatma, siis tekiks arvete kättesaamisega, maksmisega ja muuga hulgaliselt komplitseeritud probleeme.

„Sellisel tarbijasuunal, kus on palju juhukliente, peaks olema arve allkirjastamise võimalus ehk kliendil peab olema sarnane programm, millega ta arve vastu võtab ja digiallkirjastab,“ seletas Väärsi. „Sest vaid siis tekiks kindlus, et arvete laekumine ja rahade kättesaamine on probleemivaesem.“

 

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821