5. jaanuar 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

MicroLink müüs infohalduse äri Webmediale

AS MicroLink Eesti müüs täna infohaldusega tegeleva osakonna tarkvaraarendusettevõttele Webmedia, teatas ettevõte.

Ka kogu senine infohaldusega meeskond jätkab tööd Webmedias.

MicroLinki juhatuse esimehe Enn Saare sõnul on MicroLinkil ambitsioon kasvada olulisel määral IT püsiteenuste valdkonnas, mistõttu otsustati projektipõhine infohalduse äri fookuse säilitamiseks ära müüa. „Meil on kõik vajalik selleks, et juhtida ja hallata suurte ettevõtete IT-valdkonda ning just siin näeme enda jaoks suurt kasvuvõimalust. Aastatega loodud tugev infohalduse äri ja meeskond vajavad samuti pidevat tähelepanu ja arendamist ning näeme, et õigem on seda teha ettevõttel, kelle jaoks see on põhitegevusala,“ selgitas Saar. „Valituks osutus Webmedia, kuna usume, et just nemad suudavad tagada meie senistele infohalduse klientidele ka edaspidi kvaliteetse teenuse ning töötajatele hea keskkonna,“ lisas Saar.

Webmedia juhatuse esimehe Taavi Kotka sõnul kasvab infohalduse valdkond maailmas üha kiiremini ja ka ettevõtete investeeringud sellesse on  hoolimata majandussurutisest olnud pidevas tõusutrendis. „Tulenevalt neist asjaoludest oleme juba pikemat aega otsinud võimalusi, kuidas oma spetsialistide hulka selles nišis suurendada,“ ütles Kotka. „Oleme väga rahul, et tänane tehing toimus ja loodame, et lisaks teenuse kvaliteedi paranemisele Eestis suudame ka lähiturgudel oma jalajälge infohalduse vallas suurendada.“

MicroLinki infohalduse üksus tegeleb infohalduse teenuste (Open Text, Postipoiss) arendamise, juurutamise ja müügiga, samuti pakub erinevaid tuvastus- ja säilitusteenuseid ning infohalduse alaseid konsultatsioone ja koolitusi.

MicroLink on suurim IT püsiteenuste pakkuja Eestis, kelle käibest moodustab üle 50% IT süsteemide igapäevane hooldus ja töös hoidmine. Lisaks pakub MicroLink IT süsteemide majutus- ja haldusteenuseid ning arvutialast koolitust ja konsultatsiooni. Ettevõttes töötab 200 spetsialisti.

Webmedia on Eesti suurim tarkvaraarendusettevõtte, mis pakub spetsiaaltarkvara arendamise teenust nii riigi- kui ka erasektori klientidele. Ettevõte kuulub Webmedia gruppi, mis tegutseb Euroopa, Aafrika ja Lähis-Ida turul, andes tööd üle 350 spetsialistile. AS Webmedia Group kuulus Kesk- ja Ida-Euroopa 30 kõige kiiremini kasvava ning EMEA regiooni 500 kõige kiiremini kasvava tehnoloogiaettevõtete hulka nii 2008. kui 2009. aastal.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Ituudised.ee toetajad:
Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Turunduslahenduste osakondTel: 6670 105