IT firma Helmes tegevjuht Jaan Pillesaar tõdes KUKU raadio saates Restart, et vastutus valimisõhtul tulemuste hilinemise eest lasub täielikult nende ettevõttel.
Suurimaks vigade põhjuseks oli projekti madal eelarve, mis ei jätnud võimalusi süsteemi kuulikindlaks testida, tõdes Pillesaar, kes ei olnud küll konkursi võitmise hetkel Helmese tegevjuht. “Tegemist oli kolme haruldase juhuse kokkulangemisega valimisõhtul, milleni ebapiisava testimise käigus ei jõutud,” ütles Pillesaar.
Pillesaare sõnul oli tegemist siiski teistsuguste vigadega kui eelmistel valimistel, kus samuti Helmese loodud süsteem valmistulemusi õigeaegselt ei kuvanud. Toona eksperdid Helmesel süüd ei tuvastanud. Tänavuste vigade kohta avaldab ekspertkomisjon uurimise tulemused esmaspäeval.
Saates arutati ka e-hääletuse turvalisuse üle, mille on täna Riigikohtus kahtluse alla seadnud Paavo Pihelgas väites, et osavatel kurjamitel oli lihtsasti võimalik takistada osade hääletanute valiku jõudmist valimiskomisjonini.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.