22. märts 2011
Jaga lugu:

Arengufond: teeme ühe kaasinvestoriga mitu investeeringut

Arengufondi investeeringute juhi Heidi Kakko sõnul investeerib Arengufond majanduslikust ratsionaalsusest lähtudes ettevõtete omakapitali ja teeb ühe kaasinvestoriga alati mitu ühist investeeringut.

„Teeme seda ainult siis, kui erasektorist leiame projekti kaasinvestorid,“ selgitas Kakko.

Küsimusele, miks on kaasinvestoriteks sama äriseltskond, vastas Kakko, et kuna Arengufondi tegevuse üheks eesmärgiks on äriinglitest investorite arendamine, plaanib Arengufond teha erinevate kaasinvestoritega igaühega 3-4 investeeringut.

„Sibo Invest on äriinglite investeerimisfirma, kes pärast Arengufondiga kaas-investeerimist on hiljem investeerinud ka iseseisvalt või koos teiste investoritega,“ rääkis Kakko.

Investeeringute juht märkis, et Arengufond julgustab äriinglitest investoreid alati investeerima mitmesse erinevasse projekti, et vähendada ebaõnnestumisest tingitud kapitali kaotamise riski. Samadest põhjustest lähtudes on Arengufond teinud mitu investeeringut koos kaasinvestoriga Bellus Furnitur, lisas ta.

Arengufondil on Kakko kinnitusel tänaseks investeerimisportfellis olevates ettevõtetes umbes 25 erinevat kaasinvestorit, kellega fond on koos investeerinud. ettevõttega, mis kasvas välja Goliath Windist, kus nii Arengufond kui Sibo Invest olid juba mõlemad investoritena sees,“ sõnas Kakko.

„Kaasinvestorid, nagu antud juhul Sibo Invest, sisenevad ettevõttesse koos Arengufondiga saades sama investeeringu eest samasuure osaluse ettevõtte omakapitalis. my!Windi puhul on tegemist erandliku spin-off

Kakko lisas, et oma huvist kaas-investeerida riskikapitali projektides saab iga ettevõtja anda märku Arengufoni kodulehel.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt