27. märts 2011
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

Loe, mida arvavad eksperdid Eesti start-up'dest

Äripäev palus kaheksal start-up`ide eksperdil hinnata Eesti idufirmasid või käivitusfirmasid. Enim hääli sai internetipõhine arvestussüsteem Erply.

ErplyErply pakub internetipõhiseid laoarvestus-, kassamüügi- ning müügi- ja kliendihaldamise programme.

Erply Limited - Inglismaal registreeritud ettevõtte, omanikud eestlased. Põhiomanik on Kristjan Hiiemaale kuuluv investeerimisfirma BIT Capital, omanike ringi kuuluvad veel ka tarkvara insenerid Kristjan Randma ja Martti Paju. Omanikud ja juhid on endised Majandustarkvara OÜ omanikud.Erplyle Londoni ja USA nimekatelt riskikapitalistidelt mullu 24 miljoni kroonise investeeringu.

Kommentaarid Erply-leInternetiärimees Jüri Kaljundi: väga tugevalt USA ja maailma turule tungiv firma. Tugev investorite ja klientide heakskiit.: arendab ja müüb ressursiplaneerimise tarkvara väikeettevõtetele üle maailma.: edukas seetõttu, et nende pakutav teenus on igapäevaselt vajalik ning see on ka tunnustust pälvinud. Tegemist suure valdkonnaga, kus on veebipõhised inkasso kui ka muud lao- ja müügisüsteemid ettevõtetele.: välismaalt tuua 2 mln dollariline riskikapitaliinvesteering ei ole Eesti mõistes väike tegu. Pluss neil on tänaseks juba Ameerika turul suur käive ja suur kliendibaas. Seda ei juhtu väga tihti, et start-up ettevõte on positiivse rahavooga juba enne kui ta raha tõstab.: üks, kes on suutnud tõsta väga nimekatelt äriinglitelt raha. Nad avasid Ameerikas kontori ja tundub, et kõik asjad liiguvad ilusasti.inson: on olemas käive, toode, tiim.: firma on kindlas nišis tegutsev. Toode on lihtne ja soodne, meeskond tugev ja firmat toetavad tuntud investorid.

Arengufondi tegevjuhi Ott Pärna

Now! Innovations juht Üllar Jaaksoo

Eesti Startupi Juhtide Klubi president Kristi Hakkaja

Cherry.ee osanik Andres Susi

Riskikapitalist Allan Mart

Garage48 üks loojatest Martin Villig

GrabCad on internetikeskkond, kus CAD-programmidega töötavad insenerid saavad loodut omavahel jagada. GrabCAD on inseneride pildipank, suhtlus- ja müügikeskkond.

GrabCad

Hardi Meybaum, tegevjuht ja asutaja, Indrek Narusk, tehnoloogiajuht ja asutajaGrabCAD sai Arengufondilt 4 miljonit krooni. Sel nädalal tuli uudis, firma on teel TechStari konkursi võidule Bostonis.Inseneride omavaheline CAD tootemudelite jagamine on vaid väike osa GrabCAD’ist. Palju suurem ja olulisem pool on inseneriteenuste vahenduskeskkond, n.ö. "turuplats", mis ühendab inseneriteenust vajavaid ettevõtteid ning elukutselisi insenere terves maailmas. Firmadele, näiteks tootmis- ja tootearendusettevõtetele, aga ka hobiehitajatele, annab GrabCAD paari hiireklikiga juurdepääsu tuhandetele inseneridele, kellega vajadusel oma inseneride osakonda kümnekordistada. 

Kommentaarid CrabCadile: tõstis hiljuti raha Balti inglitelt (jõukam ettevõtja, kes otsib rahale kasulikku väljundit – toim) ja Arengufondilt. Nemad on kindlasti üks kõige kuumem Eestis.: on praegu USA's laineid löömas. firma on maineka rahvusvahelise start-up võistluse Seedcamp 2011 võitja, kes pakub CAD-inseneridele üle maailma jooniste-panka ja tehingukeskkonda. CrabCadil on väga huvitav turg ja seal on selgelt globaalne vajadus. on ennast kõvasti USA turul pingutanud. 

Andres Susi

Jüri Kaljundi

Ott Pärna:

Üllar Jaaksoo:

Kristi Hakkaja:

Webmediast välja kasvanud tarkvarafirma ZeroTurnaround. Ettevõtte peamiseks tooteks on Java tarkvaraarendajaile suunatud arendusvahend JRebel, mis kiirendab programmeerijate tööd. ZeroTurnaround on 2007. aastal alguses Jevgeni Kabanovi, Toomas Römeri ja ASi Webmedia poolt loodud ettevõtmine, mis eraldiseisva isikuna registreeriti 2009. aasta kolmandas kvartalis.

Zeroturnaround

Kommentaarid Zeroturnaroundile: kasumlik ja väga jõuliselt laienev oma ala spetsiifiline firma.: huvitav nišitoode ja korralik käive. Vahtu pole palju ajanud, aga toimib.: Webmedia spin-off on klientideks saanud väga palju maailma tuntud ettevõtteid. Hea meeskond, innovaatiline toode, kasvav käive ja kasumlikkus. Loodan, et nende järgmine toode LiveRebel kujuneb esimese tootega võrreldes sama edukaks.

Jüri Kaljundi

Allan Martinson

Martin Villig

Fits.meFits.me kaubamärki opereerib Maasi Milano OÜ. Mullu investeeris Arengufond koos kaasinvestoritega robotmannekeeni edasi arendamiseks 20 miljonit krooni.

Kaasosanikest on suurim Webmedia, uus investor on ka mööblitööstus Bellus, peale selle on Massi Milianol 5-6 väiksemat investorit.Massi Milano tegevjuht Heikki Haldre ja arendusjuht Paul Pällin

Kommentaarid Fits.me-le Fits.me’ga on juba vanem lugu, aga nad on täpselt sama moodi erinevaid üritusi ära võitnud ja ka raha tõstnud ning neil on Londoni kontor ja nad tegutsevad peamiselt seal – sealt võib asja tulla. Fits.me on läbimurdja online rõivakaubanduses, suurendades kaupmeeste müüki ja parandades ostetavaga rahuolu ning vähendab tagastusi. Ettevõte arendab ja müüb robootikal põhinevat virtuaalset proovikabiini interneti rõivapoodidele üle maailma.

Andres Susi:

Ott Pärna:

Firma tegeleb internetipõhise mobiiliteenuste platvormi pakkumisega ning selle arenduse ja haldusega. Fortumo emafirma Mobi asutati 2000. aastal viie Tartu Ülikooli tudengi poolt. 2001 liitus Mobiga toonane peaministri nõunik ja paljude innovatiivsete IT-projektide algataja Linnar Viik. Fortumo juht Martin Koppel, Rain Rannu asutaja ja üks omanikest

Fortumo

Kommentaarid Fortumole: täna 50+ riigis toimetav Fortumo oma ala maailmas tunnustatud tegija. Fortumo tegutseb väga konkurentsitihedal turul, kus proovib leida oma niši ja kliendibaasi. Meeskond on suutnud firmat edukalt kasvatada nii teenuste kui käibe osas. Loodetavasti jõuavad nad kolme parima hulka oma sektoris.

Jüri Kaljundi

Martin Villig:

Now!InnovationsMobiilsete makseplatvormide arendaja

Arengufondilt rahasüsti saanud tarkvaraarendusfirmat Now! Innovations, Veebruaris investeerisid Eesti Arengufond ja kaasinvestor Bellus ettevõttesse kokku 1,5 miljonit eurot.Firma, mis kuulub mobiilparkimise valdkonnas maailma viie juhtiva ettevõte hulka, keskendubki lähitulevikus USAs turuliidri positsiooni saavutamisele.Üllar Jaaksoo vastutab Now! Innovationsi strateegilise juhtimise, finantsjuhtimise ja äriarendusjuhtimise eest, Platvormi peaarhitekti Johann Bachmann

Kommentaarid Now!Innovationile firma esmaseks sihtturuks on USA ja võita terve maailm, kuna eestlase jaoks nii tavaline mobiilmaksmine, näiteks parkimise eest, on mujal alles lapsekingades.

Ott Pärna:

Ühel korral nimetati ekspertide poolt ära veel mitmeid firmasid, kellest laiem avalikkus ilmselt suurt midagi ei tea.

Ühe hääle start-upid

Defendec, NATO idapiiri valvava “targa sensorvõrgu” arendaja tehnoloogia on kasutatav ka näiteks gaasi- ja naftatrasside turvamisel,“ rääkis Pärna. Ta lisas, et märkimist vääriv firma on ka GoliathWind. „Maailma vägevatega konkureeriv oluliselt töökindlam ja hinnasõbralikum uue generatsiooni tuulegeneraator, mille väikevenda võib tulevikus ka eramajas elav pere endale lubada,“ sõnas ta.  „Estelon on suurepärase disainiga ja kvaliteediga tipp-kõlarite arendaja, mille rahvusvaheline edu tõestab, et ka Eestist võib maailma tippliiga tooteid kasvõi ühe mehe pühendumisel välja kasvada. Hetkel on käsil tegevuse laiendamine Eesti äriinglite toel,“ rääkis Pärna.Martinson tõi välja, et Fromdistance on samuti huvitav toode, käive ja kliendid ning turul on tuntus olemas. „Firma on end pildist väljas hoidnud, aga teeb tublit tööd. Cherry Media liigub kursil, et lähiaastatel saada käibelt üheks suurimaks netifirmaks Baltikumis, mis oleks võrreldav senise liidri – Delfi omaga,“ märkis riskikapitalist. Martinson tõi välja ka start-up’i Flirtic – uue põlvkonna dating service. „Üsna kiiresti ja vaikselt on tõusnud Eesti online dating turu üheks liidriks, nüüd avamas palju suuremaid turge,“ ütles ta.Martinson lisas veel firmad Taxipal, Utopia, Posterbee. „Kõik on teinud korralikku meediakära tehnoloogiameedias ja kõigil on head tiimid, kuid neil tuleb veel äriliselt end tõestada.“Ühe häälega firma on ka Kfpsalsa, mida nimetas Villig. „Eestis vähetuntud, kuid kindlalt oma nišis kiiresti kasvav firma, mis aitab paljude ettevõtete finantsjuhtidel oma valuutariskide maandada. Firma, mida tasub jälgida,“ soovitas ta.  

HääledErply – 7

Grabcad – 5Zeroturnaround – 4Fits.me – 3Fortumo – 3Now! Innovation – 2Defendec – 1GoliathWind – 1Estelon – 1Fromdistance –1Cherry Media – 1Flirtic – 1Kfpsalsa.com – 1

HääletajadAllan Martinson

Webmedia Priit AlamäeArengufond Ott PärnaTarkvaraarendusfirmat Now! Innovations juht Üllar jaaksooRiskikapitalifirma MTVP partner Andres SusiKristi Hakkaja Eesti Sturtupi Juhtide Klubi presidentJüri Kaljundi, internetiärimees (Talentag, Emply, Garage48)Martin Villig, eraalgatusliku (suhte)võrgustiku Garage48 üks loojatest ja juhatuse liige.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Liitu ITuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Anne WellsReklaami projektijuhtTel: 5880 7755