Ajakirja Forbesi blogija Eric Kravitz kirjutab oma kommentaaris, et eilne mäda päev, mil tuli investoreid šokeerinud kasumihoiatus, ei jää Nokia ajaloos kindlasti mitte viimaseks mädaks päevaks.
Kravitz tsiteerib analüütikut Pierre Ferragud, kes kirjutab, et Nokia suhtes on küpsemas nende mustim stsenaarium. “Me usume nüüd, et Nokia seadmete äri kogeb tegevuskahjumeid ka selle aasta kolmandas ning tuleva aasta esimeses kvaratlis. Me usume ka, et Windows-operatsioonisüsteemil põhinevate telefonide turuletulek saab olema raske, arvestades Nokia brändi veojõudu ja nähtavust, samuti kiirust, millega kolmanda ökosüsteemi tekkimise võimalus on kadumas.”
Ferragu ennustab Nokiale “Motorola-tüüpi stsenaariumit”, prognoosides, et ettevõtte II kvartali nutitelefonide turuosa langeb võrreldes eelmise aastaga 19%.
Ferragu ei usu, et Microsoft Phone 7 operatsioonisüsteem suudab Nokiat päästa. “Kiirelt muutuval turul on Nokia väga kiiresti kaotamas. Kasumihoiatus II kvartaliks tõestas, et järgmised aastad tulevad väga rasked, müüginumbrid ja turuosa langevad jätkuvalt, kui mitte isegi senisest veelgi kiiremini.”
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.