Viimase kümnendi suurim mobiiltelefonide varadega seotud tehingutelaine võib tähendada, et Research In Motioni aktsionärid võivad müügi korral teenida enda raha kahekordselt tagasi.
Bloombergi andmetel võib telekommunikatsiooniga tegelevate ettevõtete ülevõtmiste kogusumma sel aastal ületada 27 miljardi dollari piiri ning läheneda juba 1999. aasta rekordile.
Pärast uudist, et Google maksab Motorola ja tema patentide eest internetimulliajastule kohast preemiumi, võib Morgan Keegani andmetel BlackBerry telefone tootev RIM väärt olla kuni 25 miljardit dollarit.
Turgu jälgivate analüütikute sõnul on võimalikud kosilased näiteks Samsung Electronics ning Microsoft.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"See annab potentsiaalsele ostjale turuosa turul, mida vallutavad üha kiiremini Google ja Apple," ütles Stewart Capitali investeeringute juht Malcolm Polley Bloombergile. "Loogiline oleks, et Samsung ostab RIMi ära, sest järsku on Google'ist saanud konkurent. Samas see võib olla väärtuslik ka Microsoftile, kes üritab leida teed nutitelefonide turule."
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Pilveteenustega seotud arveldamine võib tekitada omajagu peavalu. Crayon koondab Amazon Web Service’i (AWS) kulud ühele arvele, annab reaalajas ülevaate tegelikest kuludest ning aitab andmepõhiste soovitustega kulusid kontrolli all hoida. Klientide jaoks on tulemus vähem manuaalset tööd ja ebameeldivaid üllatusi ning rohkem kontrolli ja kokkuhoidu.