Anonüümsetesse ja ründavatesse veebikommentaaridesse halvasti suhtuv ettevõtja Raivo Hein ütles, et veebikommentaarium sarnaneb pigem peldikuiseina, kui kollektiivse ajuga.
"Eks ma olen enda kohta ka neid (anonüümseid ja ründavaid kommentaare - toim) lugenud ja kui ma praegu kuhugi kommentaare kirjutan, mida juhtub küll väga harva, siis ikka enda nime all," rääkis Hein. "Need inimesed, kes ütlevad, et nad ei loe enda kohta kirjutatud kommentaare ja püüavad näidata, et on tugevad, loevad neid ikkagi ja nutavad patja või on väga kurjad."
Hein märkis, et Päevalehe idee, mille puhul saab kommenteerida ainult sisse logides, ehkki võid kasutada ka varjunime, oli väga hea. "Eesti on aga nii väike, et igaüks tunneb igaüht ja kui sa kommenteerid ka varjunime all, on kommenteerija tegelikult ikka teada," arvas Hein.
Ta lisas: "Päevalehe samm oli omal ajal igatahes väga julge. Ma ei näe veebiterroriga võitlemiseks teisi võimalusi, kui pead kommenteerima oma nime all, end ID-kaardi või mobiil-IDga identifitseerides. Sest see kollektiivne peldikusein häirib küll, kollektiivsest ajust pole siin juttugi."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.