19. oktoober 2011
Jaga lugu:

Apple tõi pettumuse

Tehnoloogiahiid Apple`i eile avaldatud kvartalikasum jäi esimest korda viimase kümne jooksul alla investorite ootuste. Põhjuseks oli oodatust nõrgem iPhone`i müük, kuna tarbijad lükkasid ostuotsust uue iPhone 4S mudeli tuleku eel edasi.

Apple`i kvartalikasum kasvas võrreldes aastatagusega 52% ja ulatus 6,62 miljardi dollarini (7,05 dollarini aktsia kohta). Analüütikute keskmine kvartalikasumi ootus oli aga 7,31 dollarit aktsia kohta, kirjutab uudisteagentuur Bloomberg.

Ka Apple`i 28,3 miljardi dollarini kerkinud müüginumber (kasv 39%) valmistas analüütikutele pettumuse, kuna keskmiselt oodati 29,6miljardilist käivet.

Ehkki kasumi- ja käibeprognoosile ei jäädud pealtnäha kõvasti alla, on see Apple`i puhul ülimalt erandlik kuna tavaliselt on analüütikute ennustusi löödud pika puuga.Nii näiteks on Piper Jaffray Cosi andmeil ületanud Apple viimase 19 kuu jooksul analüütikute kasumiprognoose keskmiselt 28% jagu.

Põhiline osa viimase kvartali käibest ja kasumist läks kaduma iPhone`ide kehvema müügi tõttu, sest neid osteti viimase kvartali jooksul (see lõppes 24. septembril) 17,07 miljonit samas, kui ootused olid 20 miljoni ligi.

Ehkki Apple tunnistas aruandes iPhone`ide nõrka müüki, andis ta lubaduse, et käimasoleval kvartal tuleb ajaloo parim. Kasumiks oodatakse 9,30 dollarit aktsia kohta (keskmine analüütikute ootus 8,98) ja käibeks 37 miljardit dollarit.

Apple`i uus tegevjuht Tim Cook tegi aruandes ka järelhüüde 5. oktoobril lahkunud Steve Jobsile. “ Maailm on kaotanud loomingulise geeniuse ja hämmastava inimese. Steve oli suurepärane juht ja mentor ning inspireeris kõiki Apple`i töötajaid tegema erakorralisi asju.”

Apple`i aktsia vajus eile järelturul tulemuste peale 6,7%, tasemeni 394,05 dollarit.

Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Silver Kleimann-Leimann
Silver Kleimann-Leimannreklaamimüügi projektijuhtTel: 555 737 02silver.kleimann-leimann@aripaev.ee