Steve Jobs ütles enne surma oma biograafile, et ta pigem alustaks Google'iga "termotuumasõda" kui sõlmiks Androidi operatsioonisüsteemi omanikuga mingeid tehnoloogia jagamise lepinguid.
Tegu ei olnud tühipalja ähvardusega, kirjutab Bloomberg. 18 jooksul enne Jobsi surma kaebas Apple kohtusse kolm suurimat Androidi tarkvara kasutavat firmat - HTC, Samsung Electronics ja Motorola Mobility. Apple'i sõnul varastasid tootjad firma tehnoloogiat ja nad palusid kohtul tegutseda.
Nüüd, kui kohtuotsused hakkavad selgeks saama, oleks aeg pingete maandamiseks, millega Apple saaks enda patentide väärtust maksimiseerida, ütles Bloombergile 3LP Advisorsi üks omanikke Kevin Rivette.
Tema sõnul leiavad konkurendid võimaluse piirangutest mööda hiilida, kui kohtud peaksid Apple'i kaebused rahuldama. Kui aga Apple ei saavuta impordipiiranguid, siis oleks neil mõistlikum sõlmida lahendid, millega firma saaks ligipääsu konkurentide innovatsioonile, lisas ta.
"Põletatud maa taktika on halb uudis, sest see ei optimeeri nende patentide väärtust, sest konkurendid leiavad tee neist mööda," ütles intellektuaalse omandi nõustamisfirma juht Rivette. "Tegu on nagu tammiga. Kui sa paned kivid jõele ette, siis jõgi leiab ikka võimaluse mööda minna. Kas poleks parem ise määrata vee suund?" küsis Rivette.
Autor: ituudised.ee - Äripäeva IKT uudiste teemaveeb
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.