Marek Mühlberg • 6. november 2012
Jaga lugu:

EMT võitis kaugloetavate elektriarvestite sidelahenduse riigihanke

Elektrilevi OÜ kuulutas kaugloetavate elektriarvestite ühenduse tagamiseks välja kuulutatud riigihanke võitjaks AS EMT.

Kaugloetavate elektriarvestite kõige nähtavam efekt on inimese jaoks just see, et näitu ei pea enam ise teatama, vaid andmed edastatakse võrguettevõtjale üle mobiilsidevõrgu.

„Usaldusväärse ja turvalise lahenduse kõrval oli mobiilsidepartneri hankes oluliseks kriteeriumiks ka hind. EMT pakkus siin kõigi tingimuste parimat kombinatsiooni, et tagada ligi poolt miljonit elektritarbijat puudutava projekti jaoks turvaline ja töökindel lahendus võimalikult säästlikult,“ lausus Elektrilevi juhatuse liige Tarvi Thomberg.

Lisaks näiduteatamisest vabanemisele toovad uued arvestid klientidele lühemad elektrikatkestused, kuna info võrguprobleemidest jõuab siis Elektrilevile automaatselt ka madalpingevõrgust, mis täna veel infosüsteemide kaudu nähtav ei ole. Samuti lihtsustab elektrikoguste kauglugemise süsteem vaba elektrituru toimimist, kuna andmete liikumine kõikide turuosaliste vahel toimub kiiresti.

Riigihankega otsis Elektrilevi teenusepakkujat 62 396 SIM-kaardile ja kaugloetavatele elektriarvestitele vajaliku sidelahenduse väljatöötamiseks. SIM-kaardid võetakse kasutusele nelja aasta jooksul, riigihanke lepinguperioodi pikkuseks on kokku 16 aastat.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt