Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) alustas tööstus- ja teenindusettevõtja investeeringu toetuse taotluste vastuvõttu.
Uus toetusskeem asendab senist tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu suurinvestori toetust, millele lõpetati avalduste vastuvõtt 31. oktoobrist.
„Uue toetusliigiga aidatakse kaasa kõrgemat lisandväärtust loovate töökohtade tekkeks äri- ja tugiteenuseid pakkuvates ettevõtetes, iseäranis nende ekspordivõimekust tõstes. Suurinvestori toetusega soovime aidata kaasa uusimal tehnoloogial põhinevate tootmisettevõtete rajamisele ja laienemisele ning uute, kõrgema lisandväärtusega töökohtade loomisele,“ selgitas EASi juhatuse liige Krõõt Kilvet.
Tööstus- ja teenindusettevõtja investeeringu toetusskeem jaguneb kaheks: suurinvestori toetus tööstusettevõtjale ja tugiteenuskeskuste investeeringu toetus.
Lisaks traditsioonilistele tugiteenuseid pakkuvatele ettevõtetele saavad toetust taotleda ka insener-, tehnilisi, IT-, projekteerimis- ja hooldusteenuseid osutavad ettevõtted juhul, kui pakutavad teenused on suunatud ekspordiks.
Tugiteenuskeskuste puhul toetatakse investeeringut inimkapitali, eelkõige aga koolituskulude osalist hüvitamist. Samuti on toetatav põhivara soetamine ja ettevõtte ruumide renoveerimine.
Enne taotluste esitamist on ettevõtjad oodatud EASi ka eelnõustamisele, mille käigus hinnatakse kavandatava projekti vastavust toetuse eesmärkidele ning abistatakse taotluse ja esitatavate dokumentide ettevalmistamisel.
Suletava tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetusskeemiga on EAS teinud rahastamisotsuseid suurinvestoritest ja allhankijatest tööstusettevõtjate projektidele kokku 12 mln euro ulatuses.
Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Seotud lood
Juhid puutuvad sageli kokku keeruliste võlgnike ja hilinenud maksetega, mis võivad mõjutada rahavoogu ja tekitada stressi. Võlgnikega tegelemine on aeganõudev ja koormav, eriti kui kaasnevad meeldetuletused, vaidlustused ja võlgnike passiivsus.
Infopanga võlaregister aitab aga juhtidel hallata võlgnevusi kiiremini ja lihtsamalt, säästes nii aega kui ka närve.
Hetkel kuum
Tagasi ITuudised esilehele