• 14.12.12, 19:35
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Samsung kasutab Hiinas lapstööjõudu

Tööjõuõiguste ühingu China Labor Watchi teatel palkas Samsung Electronics Hiinas vähemalt kolm alaealist tüdrukut allpool lubatud 16-eluaasta vanusepiiri, vahendas Bloomberg.
China Labor Watch leidis juhtumeid, kus töölisi sunniti tegema ületunde ning tihedalt suletud aknad põhjustasid Huizhou linnas mobiiltelefonide katteid valmistavas firmas HTNS kehva õhukvaliteeti ja korraliku ventilatsiooni puudust.
China Labor Watchi sõnul kasutab tehas teatud osa töötajate palkamiseks tööjõu vahendamise firmasid. "Mõned nendest ettevõtetest loovad enda majanduslike huvide tõttu võltsitud ID-sid, et saada HTNS-i lapstööjõudu ja HTNS ei teosta täpseid järelepärimisi."
HTNS-i Lõuna-Hiina juhi Han Jang Seoki sõnul on neil võimatu palgata lapstööjõudu. Seoki teatel läbib firma range protsessi kindlustamaks teenistujate seaduslikku töövanust, mis on kõrgem kui 16 eluaastat.
Samsungi USA piirkonna kõneisik Adam Yates ei vastanud Bloombergi esitatud palvetele saada kommentaari.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 05.05.25, 10:14
Smart-ID, AI ja null paberit: uus tarkvara võimaldab koosolekuid pidada detailidesse takerdumata
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele