Eurostati andmetel kasutas tänavu internetti 75% Euroopa Liidu 16–74-aastastest elanikest. Kaasaskantava seadmega väljaspool kodu või töökohta interneti kasutajaid oli 32%. Eestis olid vastavad näitajad 79% ja 37%.
Statistikaameti juhtivstatistik Mari Soiela kirjutab statistikaameti blogis, et Eestis oli vanuserühmas 16–24 ja 25–54 kaasaskantava seadmega (süle-, tahvelarvuti või nutitelefon) väljaspool kodu või töökohta internetti kasutajaid rohkem kui vastavates vanuserühmades Euroopa Liidus keskmiselt, ent vanuserühmas 55–74 vähem. Euroopa Liidu 16–24-aastastest noortest kasutas süle-, tahvelarvuti või nutitelefoniga internetti 58%, Eesti noortest 65%. 25–54-aastaste hulgas olid vastavad näitajad 36% ELis ja 43% Eestis, vanuserühmas 55–74 ELis 12% ja Eestis 10%.
Euroopa Liidus kasutas 16–74-aastastestnutitelefoniga internetti 24%, Eestis 18%. Kui Euroopa Liidus on noorte hulgas interneti kasutamine nutitelefoni abil enam levinud kui süle- või tahvelarvuti kasutamine, siis Eestis on trend vastupidine.
Süle-, tahvelarvuti või nutitelefoniga väljaspool kodu või töökohta interneti kasutajate osatähtsus oli 16–74-aastaste seaskõrgeim ehk üle 50% Taanis, Iirimaal, Luksemburgis, Hollandis, Soomes ja Rootsis. Madalaim ehk alla 20% Bulgaarias, Itaalias, Ungaris, Leedus ja Rumeenias.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?