Eesti osutub edukaks siis, kui praegused kapitalistid suudavad käesoleval kümnendil oma rikkuse kahekordistada ning 2020. aasta Eesti rikaste TOPis moodustavad viiendiku nn nutika ettevõtluse esindajad, kirjutab EBSi dotsent Peeter Kross.
Hea tulevikumudel on IKT-sektori näol olemas. Seal on praegu hõivatud 17 000 inimest, mis moodustab vaid 2,5% tööjõust, kuid ometi suudetakse seal luua tervelt 10% Eesti SKPst. Võrreldes traditsiooniliste majandusharudega on tootlikkus seal neli kuni viis korda suurem, millega kaasneb kaks kuni kolm korda kõrgem palgatase. Teatavasti luuakse Eesti majanduses praegu ühe töötunniga väärtust vaid 11 euro eest, samal ajal näiteks Soomes 40 ja isegi Kreekas 20 euro eest. Seega on teadusmahuka ettevõtluse osatähtsuse suurendamine tootlikuse tõstmiseks parim tee.
Rahvusliku kapitalismi laiapõhjalisuse tagamise üksikasjalikumat retsepti saab lugeda tänasest Äripäevast.
Autor: Vilja Kiisler, Peeter Kross
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.