Arengufond loobub otseinvesteeringutest ning asutab fondifondi, mis investeerib erakapitali kaasavatesse allfondidesse. Riskiinvestori Allan Martinsoni hinnangul on see murdeline katalüsaator.
"Selline väike katalüsaator võib olla murdelise tähtsusega selle tööstuharu jaoks. See tekitab n-ö riskikapitalitööstuse. Kummalisel kombel oli Eestis riskikatpitalitööstusi 4-5 aastat tagasi rohkem kui praegu," märkis Martinson.
"Jah, ma tean, et see teema on arutluse all. See lõplik otsus veel ole, aga olen sellega kursis. See ei tähenda, et SmartCap nüüd ära kõngeb, kui üleminekuaeg on," märkis Martinson, kelle hinnangul oleks selle näol tegemist vajaliku muudatusega, kui see on õigesti tehtud.
"Siis, kui Arengufond ellu kutsuti, oli vajadus selle järele, et uusi alustavaid ettevõtteid tekiks tehnoloogiasfääris juurde. Seal oli turutõrge, neid, kes sinna investeerisid, oli vähe. Arengufond on selle ülesandega päris hästi hakkama saanud, neil on korralik portfell. Kindlasti on ka teine turutõrge, neil endal napib riskikapitali fonde, kes aktiivselt investeeriksid, ja praegu pole tähtis niivõrd mitte see, et riik investori rolli enda peale võtaks, vaid see, et ta aitaks investoritel oma tööd teha," lisas Martinson.
Seotud lood
Eesti IT-sektoris on pilvetehnoloogiate kasutuselevõtt kasvanud viimastel aastatel märkimisväärselt, kuid paljud organisatsioonid seisavad silmitsi suurte infrastruktuuriliste muudatuste vajadusega. Üheks oluliseks sammuks selles arengus on andmebaaside migratsioon pilvepõhisele platvormile, näiteks Azure'i pilve. Õnneks on märgata trendi, mille kohaselt näevad kohalikud IT-juhid seda protsessi mitte ainult tehnilise muudatusena, vaid võimalusena suurendada organisatsiooni paindlikkust, turvalisust ja innovatsiooni.