Deloitte ennustab oma värskes tehnoloogia, meedia ja telekommunikatsiooni ülevaates, et 90% kasutajate tehtud paroolidest satub tänavu rünnaku alla.
Paroolide ebapiisav kaitse võib maksma minna miljardeid dollareid ning samuti tekitada märkimisväärset mainekahju rünnaku alla sattunud firmadele. Kuna paroolidega kaitstud info väärtus aina kasvab, siis ilmselt hakkavad suurema väärtusega saidid nõudma isikute tuvastamiseks veel midagi lisaks paroolidele, kirjutab Deloitte.
Aastaid on peetud piisavalt turvaliseks vähemalt kaheksa tähemärki pikka parooli, mis sisaldab nii tähti kui ka numbreid. Sellise parooli kõigi variatsioonide järeleproovimiseks ja selle lahti murdmiseks kulub tavalisel arvutil terve aasta. Samas teeb inimeste komme kasutada vaid teatud kombinatsioone ja numbreid paroolid palju haavatavamaks. Nii pääseb tegelikkuses 10 000 kõige levinuma parooliga 98,1 protsendile kõigist kontodest.
Lisaprobleemiks on ka see, et paljud kasutavad sama parooli erinevatel kontodel ning eriti lihtsaid ja lühikesi paroole tehakse mobiilidesse, kuna sinna on neid ebamugav trükkida.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?