Kristi Malmberg • 13 veebruar 2013

Deloitte: 90% paroolidest satub tänavu rünnaku alla

Deloitte ennustab oma värskes tehnoloogia, meedia ja telekommunikatsiooni ülevaates, et 90% kasutajate tehtud paroolidest satub tänavu rünnaku alla.

Paroolide ebapiisav kaitse võib maksma minna miljardeid dollareid ning samuti tekitada märkimisväärset mainekahju rünnaku alla sattunud firmadele. Kuna paroolidega kaitstud info väärtus aina kasvab, siis ilmselt hakkavad suurema väärtusega saidid nõudma isikute tuvastamiseks veel midagi lisaks paroolidele, kirjutab Deloitte.

Aastaid on peetud piisavalt turvaliseks vähemalt kaheksa tähemärki pikka parooli, mis sisaldab nii tähti kui ka numbreid. Sellise parooli kõigi variatsioonide järeleproovimiseks ja selle lahti murdmiseks kulub tavalisel arvutil terve aasta. Samas teeb inimeste komme kasutada vaid teatud kombinatsioone ja numbreid paroolid palju haavatavamaks. Nii pääseb tegelikkuses 10 000 kõige levinuma parooliga 98,1 protsendile kõigist kontodest.

Lisaprobleemiks on ka see, et paljud kasutavad sama parooli erinevatel kontodel ning eriti lihtsaid ja lühikesi paroole tehakse mobiilidesse, kuna sinna on neid ebamugav trükkida.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821