Eesti ei ole seotud USA massjälitusega (projekt PRISM) ega ole siinsed õiguskaitseasutused saanud sealt infot, kinnitas peaminister Andrus Ansip.
"Eesti ei oma jurisdiktsiooni USA teenusepakkujate üle USA territooriumil. Mis täpselt selle projektiga seotud on ja missugused meie jaoks vastuvõetamatud tegevused on kavandatud või toime pandud, see ei ole mulle paraku praegu teada," kommenteeris ta täna riigikogu ees.
Eestis rikutakse põhiseadusest tulenevat sõnumisaladust peaministri sõnul vaid kuritegude ennetamiseks või tõe väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse käigus. "Seda tehakse seadusandja poolt kehtestatud reeglite alusel," selgitas ta.
Eesti Interneti Kogukond teatas üleeile, et USA eriteenistuste PRISM-projekti raames on kogutud ja analüüsitud ka eestlaste privaatseid andmeid ning kirjavahetust.
Möödunud nädalal avaldas Briti ajaleht The Guardian dokumendid, mis näitavad, et USA valitsuse eriteenistustel on olnud PRISM-nimelise projekti raames juba aastaid piiramatu juurdepääs privaatsetele isikuandmetele, mis asuvad mitmete USA tehnoloogiafirmade serverites ja teenustes: Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, YouTube, AOL, Skype, Apple.
Seotud lood
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.