Sirje Rank • 3 september 2013

Ericsson teeb Rootsi suure investeeringu

Telekommunikatsioonifirma Ericsson investeerib seitse miljardit Rootsi krooni (804,3 mln eurot) kolme uude IKT-keskusesse, millest kaks tulevad Rootsi - üks Stockholmi, teine Linköpingisse.

Uudisest anti teada eile Ericssoni juhi Hans Vestbergi ja Rootsi rahandusministri Anders Borgi ühisel pressikonverentsil.

"Tegemist on viie aasta peale kavandatud investeeringuga, kus viis miljardit krooni investeeritakse IKT keskuste ehitamiseks Rootsi ning kaks miljardit uue keskuse ehitamiseks Quebecis," tsiteeris Vestbergi Rootsi majandusleht Dagens Industri.

"Mul on fantastiliselt hea meel olla isiklikult kohal, kui sellisest suurest investeeringust teada antakse," ütles rahandusminister Borg. "Ericsson võtab suure vastutuse ning näitab, et usub pikas perspektiivis Rootsisse."

Borg ütles, et mingeid soodustusi ei ole Rootsi riik Ericssonile suurinvesteeringu eest lubanud. "Ei, millegi sellisega siin tegemist ei ole," kinnitas Borg.

Konkreetselt tähendab investeering seda, et 2014. aastaks ehitatakse Rootsis kaks uut IKT keskust, kus Ericsson hakkab testima olemasolevaid ja uusi tooteid.

Ericssoni suurim teadus- ja arenduskeskus on Rootsis, seal töötab üle 9000 inimese. Lisaks on Ericssonil suuremad arenduskeskused Hiinas, USAs, Kanadas ja Ungaris. 2012. aastal ulatusid Ericssoni investeeringud teadus- ja arendustöösse 32,8 miljardile kroonile, mis vastab ca 14%le käibest.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821