Eesti langes inimõigusorganisatsiooni Freedom House koostatavas internetivabaduse pingereas esimeselt positsioonilt teisele.
Uuring
Freedom of the Net mõõdab interneti ja digitaalse meedia vabadust kuuekümnes riigis. Iga riik pälvib tulemuse nullist (kõige vabam) sajani (kõige suletum). Skaala on jaotatud kolmeks: vaba (0-30 punkt), osaliselt vaba (31-60 punkt), suletud (61-100 punkti).
Reitingute aluseks on kolm üldist kategooriat: ligipääsutakistused, sisupiirangud ja kasutajaõiguste rikkumine. Eesti pälvis 2013. aasta pingereas teise tulemuse 9 punktiga. Eestit edastas Island, mis sai tulemuseks 6 punkti. Eestile järgnesid pingereas Saksamaa, Ameerika Ühendriigid ja Austraalia.
Pingerea viimase otsa moodustasid Etioopia, Süüria, Hiina Rahvavabariik, Kuuba ja Iraan (kõige viimane).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Raporti kohaselt on internetivabadus viimase aasta jooksul vähenenud 34 riigis 60nest. Ameerika Ühendriikide puhul on internetivabaduse vähenemisega seoses mainitud Edward Snowdeni paljastusi, mis puudutavad USA luureorganisatsioonide laiaulatuslikke jälgimispraktikaid internetis.
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.