Kuigi Eesti läheb 1. veebruaril üle Euroopa Liidu ühtsete maksetingimuste SEPA süsteemile, ei tohiks Eesti Panga asepresidendi Madis Mülleri sõnul see tuua kliendi jaoks kaasa lisakulusid.
"Meie arvates puhtalt SEPA reeglite tõttu ja e-arvete tõttu ei peaks kellelgi lisakulusid tekkima," vahendas
ERR Mülleri kommentaari ETV "Terevisioonis".
Seoses maksetingimuste muutumisele kaob praegune otsekorralduste süsteem, selle asemele tuleb e-arve, mis on Mülleri sõnul otsekorraldusega võrreldav teenus.
"Tõsi, pankadele ja ettevõtetele, kes seda teenust kasutavad, neile see tähendas lisainvesteeringuid, aga pangad ja telekomi ettevõtted peavad oma äri edendades kogu aeg uuendusi tegema ja tehnoloogiasse panustama," selgitas ta ja lisas, et see on lihtsalt järjekordne uuendus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Müller lisas, et ka varem pidi ettevõtted, kes pakkusid klientidele arvete maksmiseks otsekorralduse võimalust, selle eest pangale teenustasu maksma, nii peaksid uue e-arvete süsteemi jooksvad kulud olema tema sõnul praeguse otsekorraldusega üsna sarnased.
Elisa teatas eelmisel nädalal, et hakkab uuest aastast e-arvete saatmise eest küsima 60 senti, kuna sellest saab mugavusteenus.
Seotud lood
Üha rohkem inimesi töötab hübriidrežiimis ehk kontoris viibimise ja kodus töötamise vaheline piir on hägustunud. Sellega koos muutuvad üha paindlikumaks ka töötamiseks vajalikud lahendused. Üheks uuenduseks on tõsta veebikoosolekute ja sündmuste korraldamise tehnilist kvaliteeti ning tõhusust, ent milliseid võimalusi lähitulevik pakub?