Alyona Stadnik • 12. detsember 2013
Jaga lugu:

Maksunõunik: ühe paragrahviga ei lahenda pettusi

"1000 euro tehingu seaduse" jõustumine ilmestab kahjuks seda, kui vähe mõistetakse riigi poolt maksupettuste tegelikke põhjuseid ja probleeme, ütles advokaadibüroo Rask maksunõunik ja advokaat Villy Lopman.

"Üldiselt öeldes on hämmastav see, kuidas on võimalik arvata, et ühe paragrahvi juurde kirjutamisega on võimalik lahendada selline keeruline probleem nagu seda on käibemaksupettused," märkis Lopman. "Kogu maailma alkeemikud on aastatuhandeid otsinud tarkade kivi, millega kõik kullaks muuta. See pole siiani kellelgi õnnestunud. Meil aga arvatakse, et ühe paragrahviga on võimalik selline ime ära teha."

Ta lisas, et juba täna on maksuhalduril kohati liiga palju infot ning ei suudeta müra ja sisu eristada. "Kui nüüd infomahtu üleöö veelgi suurendatakse, siis kardetavasti on tulemuseks pahupidi silmadega üleõppinud õpilane, kes suudab vaevu enda nime ja aadressi nimetada," märkis Lopman. "Kokkuvõttes tuleks lahendusi otsida väga erinevate nurkade alt, nt pöördmaksustamise laiendamine, käibemaksu määra alandamine, lisatagatiste kehtestamine ja seda kõike tuleks teha valdkonnaspetsiifiliselt."

Ta selgitas, et teiste sõnadega tuleks igale pettuse liigile läheneda vastavalt selle olemusele ja neid lahendusi välja töötades püüda võimalikult kõrgel hoida ausate maksumaksjate moraali.

Riigikogu kiitis täna heaks kolmandal lugemisel olnud käibemaksuseaduse ja raamatupidamise seaduse muutmise seaduse. Eelnõu kehtestab käibedeklaratsiooni lisa, mille kohaselt peavad ettevõtjad hakkama deklareerima ükshaaval kõiki omavahelisi vähemalt tuhande euro suurusi tehinguid.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee