Ave Lepik • 13. detsember 2013
Jaga lugu:

Arvelduskonto avamine teistes liikmesriikides lihtsustub

Eile Euroopa Parlamendi täiskogul hääletusel olnud eelnõu kohaselt oleks kõigil seaduslikult ELis elavatel inimestel võimalik avada põhiteenustega maksekonto. Samuti näeb eelnõu ette selgete lepingutingimuste, võrreldavate tasude ja lihtsa võimalusega vahetada soovi korral teenusepakkujat.

Täiskogu hääletus andis mandaadi seaduseelnõu viimistlemiseks liikmesriikidega peetavatel läbirääkimistel.

Kõik makseteenuse pakkujad peaksid lubama põhimaksekonto avamist. Sealjuures peaks liikmesriikidel säilima võimalus kehtestada erandeid vastavalt objektiivsetele ja selgelt piiritletud kriteeriumidele, vahendab Euroopa Parlamendi Tallinna esindus.

Põhimaksekonto avamine peaks olema võimaldatud igale seaduslikult ELis elavale isikule. Kui inimesel on tegelik seos liikmesriigiga, kus ta konto avamist taotleb, ei tohi teenusepakkuja sellest keelduda.

Eelnõu kohaselt tuleks tarbijatele jagada selget teavet teenustasude kohta. Lisaks soovib parlament, et makseteenuse pakkuja vahetamisel rakenduvad tasud oleksid taskukohasemad. Igas liikmesriigis peaks olema vähemalt üks sõltumatu internetilehekülg, mis lubaks võrrelda erinevaid pakkumisi ning teenuste kvaliteeti.

Põhimaksekonto peaks võimaldama teenuse kasutajal ELi piires teha sissemakseid,  sooritada ülekandeid ja võtta välja sularaha. Arvelduskrediiti põhimaksekonto osana ei pakutaks.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt