8 jaanuar 2014
Jaga lugu:

Soome Lemminkäinen võttis kasutusse eestlase tarkvara

Soome ehituskontsern Lemminkäinen läks üle eelarvestusprogrammile, mis on loodud Soomes tegutseva eestlasest ettevõtja Valeri Tiikile kuuluva Mercus Software poolt.

"Lemminkäinen otsustas jah võtta meie programmi kasutusele või õigemini võtta ta kasutusele uuesti ja laiemalt," ütles Mercus Software Ltd omanik Valeri Tiik Ehitusuudistele

"2000ndate alguses tuli meie kliendiks Tekmanni OY meile kliendiks. Kui Lemminkäinen ostis Tekmanni, sai juriidiliselt Lemminkäisest meile klient," selgitas Tiik. Tol korral ametlikult Mercuse teenusest loobuti, kuna kasutati sakslaste ülemaailmselt tuntud ja laialt levinud SAPi.

Selle aasta kevadel viis Soome Lemminkäinen läbi põhjaliku uuringu, milline eelarvestamise programm on ehitusettevõttele parim valik.

"Kui meiesugust firmat hakatakse võrdlema maailmatasemel firmaga (SAP - tegutseb 130s riigis, ca 251 000 klienti - toim), siis meie peame olema tast 10 korda paremad, et meid võetaks tõsiselt," kommenteerib Tiik uuringu tulemusi.

"Tuleb meelde vördlus, et nõuka ajal liidu koondisse pääsesid need, kes olid mitmeid kordi paremad kui Venemaa enda koondislased," lisas Tiik.

Tiiki hinnangul tagas Mercuse edu see, et projektijutimise ja haldusprogrammi väljatöötamisel alustati eelarvestamisest. Lisaks piloteeris Lemminnkäinen Mercuse programmi umbes pool aastat enne otsuse vastuvõtmist.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112indrek.kald@gmail.com
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150ana.madismae@aripaev.ee