Ave Lepik • 31. jaanuar 2014
Jaga lugu:

SEPA tulekuga lõpetab ESTA

Veebruarist hakkavad kommertspangad arveldama pankadevahelisi makseid üleeuroopalises jaemaksesüsteemis. Seetõttu sulgeb Eesti Pank 31. jaanuari tööpäeva lõpus keskpanga jaemaksesüsteemi ESTA, kus arveldatakse umbes viiendik Eestis tehtavatest maksetest.

Kuna pankadevahelised maksed liiguvad edaspidi Eestis läbi üleeuroopalise jaemaksesüsteemi, siis tuleb arvestada selle süsteemi tööajaga.

Senise kümne arveldustsükli asemel on viis arveldustsüklit, mis tähendab, et senise tunni kuni pooleteise asemel jõuab raha ühest pangast teise viis korda päevas, umbes 3–5 tunniga. Panga tingimused sõltuvad sellest, kas see on süsteemiga ühendatud otse või mõne teise panga kaudu, teatas Eesti Pank.

Pangakliendid peavad arvestama, et kui raha peab teises pangas oleva saajani jõudma veel samal tööpäeval, tuleb makse algatada Swedbankis, SEBs ja Danske Bankis hiljemalt kell 16.30 ning Nordea pangas hiljemalt kell 15.30.

Mõne panga puhul võib maksete tegemise viimane tähtaeg olla ka kell 15. Täpse info saamiseks ja küsimuste korral võtke ühendust oma kodupangaga.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt