Raido Neemre • 3 märts 2014

Boeing arendab isehävivat telefoni

Praegusel nutitelefoni ajastul arendab Boening seadet, mis kustutab kõik selle kõne ja sõnumite andmed kui keegi püüab seda lahti muukida.

Boeingu seade on üks kahest salakavalast uuest “Mustast telefonist”, mis toodi sellel nädalal avalikkuse ette. Mõlema seadme sihtgrupiks on privaatsus-tundlikud kliendid, kes soovivad peituda kasvava mobiilikommunikatsiooni jälgimise eest.

Boeing juba pakub turvalist kommunikatsiooniteenust USA presidendi õhulennukites ning hakkab seadet peagi pakkuma ka valitsuse ametnikele ja nende töövõtjatele.

Hoolimata Boeingu lootusest hoida oma seadme arendus saladuskatte all, lekkisid ettevõtte Musta telefoni detailid Föderaalse Kommunikatsiooni Ameti avaldatud dokumentide kaudu.

“Boeing on oma Musta telefoni arendanud peamiselt valitsusasutustele ning nende töövõtjatele, kindlustamaks, et andmed ja kõned, mida nende töötajad kasutavad, oleksid kõrgelt turvatud,” selgub dokumentidest, mis palub seadme konfidentsiaalset käsitlemist. 

Seadme detailid on “ülitundlikud” ning iga töötaja või klient, kes seadmega kokku puutub, peab allkirjastama konfidentsiaalsuslepingu, sõnas Boeing.

Ebaselgeks jääb see, kuidas Boeingu isehäviv telefon erineb Apple ja Samsungi ning teiste mobiilitootjate poolt pakutavatest “tapjanuppudest”, mis võimaldavad kustutada varastatud või kaotatud seadmetest kõik andmed.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821