Jaga lugu:

Täna avadatakse uuring "Lingitud Eesti"

Täna toimuva seminari raames tutvustab majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koos Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liiduga maailmas uudset linkandmete kasutuselevõttu käsitlevat uuringut „Lingitud Eesti“.

Uuringu viisid läbi PricewaterhouseCoopers Eesti, SOA Trader ja Tepinfo OÜ. Järgneva 15 aasta jooksul õpivad arvutid aru saama andmete sisust ning muutuvad võimeliseks nende andmetega opereerima iseseisvalt. Viimase kolme aasta jooksul on toimunud valdkonnas hüppeline areng ning koolitusel tutvustatava uuringu eesmärgiks oli kindlaks teha, kuidas võtta Eestis linkandmetega seotud tehnoloogiad parimal moel kasutusele ning kuidas peaks Eesti linkandmete alal edasi liikuma.

Termin „lingitud Eesti“ tähistab kogu Eesti inforuumi hõlmavat hajutatud isikute, organisatsioonide, tarkade seadmete, teadmiste, infosüsteemide ning andmete koosvõimelist võrgustikku, mis on loodud IKT lahenduste toel. Samas on sellise toimiva võrgustiku loomine suur väljakutse ja eeldab läbimurret mitmetel suundadel – näiteks ülikiire andmesidevõrgu tagamine, koosvõimeliste infosüsteemide ja teadmusvõrgustike rajamine jne. Olulisim on siiski aga linkandmete kasutuselevõtt.

Uuringu algatasid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liit (ITL). Uuring viidi läbi Riigikantselei tarkade otsuste fondi ja Euroopa Sotsiaalfondi toel.

Rohkem infot seminari kohta leiad SIIT!

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee

Sellel veebilehel kasutatakse küpsiseid. Veebilehe kasutamist jätkates nõustute küpsiste kasutamisega. Loe lähemalt