Elektriautode tootja Tesla avalikustab oma patendid, et aidata teistel autotootjail arendada elektriautosid.
Tesla juht ja suuromanik Elon Musk lubas eile, et annab ettevõtte patendiportfelli nendele klientidele, kes ei kavatse kohtus hakata käima intellektuaalomandi pärast. Muski sõnul sillutavad nad teed elektriautode loomiseks, kuid küsimused intellektuaalomandi pärast ei tohiks seda eesmärki takistada, kirjutas CNBC.
Musk loodab, et patentide avaldamine loob võimaluse, kus kogu elektriautode tööstuse kulud langevad. Kõikidest autodest moodustavad elektriautod näiteks USA teedel praegu ainult ühe protsendi.
Seotud lood
Tänapäeval on arvutist saanud partner, kes võtab enda kanda rutiini ning laseb kasutajal keskenduda sellele, mis on päriselt tähtis. Tehisintellektiga (AI) varustatud masinad ei ole enam kauge tulevikuvisioon, vaid abilised, mis muudavad töö sujuvamaks ja loovamaks.