Estonian Air lubab nutiseadmeid lennu ajal senisest vabamalt kasutada 

Alates sellest nädalast saab Estonian Airi lennukites elektroonilisi seadmeid kogu lennu vältel vabamalt kasutada. Ainus tingimus on, et reisijad peavad oma seadmed lennurežiimile seadma ning välja lülitama juhtmevaba ja bluetooth-funktsiooni.

Mobiiltelefone ja teisi raadiolainetel töötavaid elektroonikaseadmeid võib kasutada kuni lennuki uste sulgemiseni. Sellest hetkest alates saab kõnealuseid seadmeid, nagu nutitelefon, tahvelarvuti, e-luger, kaamera, väiksem kaasaskantav mängukonsool jms, kasutada ainult lennureziimil.

"Võimalus kasutada pea igaühel taskus või reisikotis kaasasolevat nutitelefoni, tahvlit, e-lugerit kogu reisi vältel teeb lennusõidu tänasest mugavamaks," lausus Estonian Airi juhatuse liige ja kommertsjuht Indrek Randveer. "See muudatus on esimene samm meie pardateenuse kontseptsiooni uuendamisel, mille eesmärk on pakkuda klientidele toredat ja võimalikult mugavat lennukogemust."

Esimesed lennufirmad Euroopas said oma riikide vastavatelt järelevalveametitelt loa mobiilseid seadmeid ka maandumisel ja õhkutõusmisel kasutada käesoleva aasta alguses. "Eelmisel nädalal kinnitas Eesti lennuamet uue korra, millega on nende seadmete kasutamine lennurežiimil lubatud kogu lennu vältel, ka Estonian Airi lennukitele," ütles Indrek Randveer.

Suuremamõõtmelised elektroonikaseadmed (näiteks sülearvutid) tuleb ohutuse tagamiseks ruleerimise, õhkutõusmise ja maandumise ajaks panna käsipagasi hoiukohta. Samal ajal ei ole lubatud ka kõrvaklappide kasutamine. Eriolukordades tuleb kõik elektroonikaseadmed lennuki meeskonna korraldusel välja lülitada.

Eesti rahvuslik lennufirma Estonian Air on suurim vedaja Tallinna lennujaamas.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Indrek Kald
Indrek KaldITuudised.ee toimetajaTel: 511 1112
Äripäeva reklaamiosakond
Äripäeva reklaamiosakondTel: 6670 105
Mari Sarapuu
Mari SarapuuIT konverentside programmijuhtTel: 5372 1821