• 06.08.14, 14:59
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine

Mobiilipank võtab järjest üle pangakontori kohta

Mobiilipangas tehtavad maksed ületavad juba kuuekordselt kontorites tehtavaid makseid, teatas Swedbank.
Eelmise aasta juulis lansseeris Swedbank mobiilirakenduses võimaluse vaadata kontojääki ilma sisse logimata - kokku on aastaga tehtud 10 miljonit kontojäägi vaatamist, märkis pank oma pressiteates. Iga kuu tehakse mobiilis ligi 200 000 makset, mis ületavad kuuekordselt kontorites tehtavaid makseid.
STATISTIKA:
-Swedbanki mobiilipanga äppi laaditakse nädalas alla keskmiselt 1500 korda. Kokku on seda Eestis alla laetud juba ligi 200 000 korda (72,2% Android, 27,8% iOS).-Mobiili raputamise abil ehk otse mobiili ekraanilt on kontojääki vaadatud tänase seisuga 10,1 miljonit korda. Keskmiselt tehakse ühes kuus üle miljoni raputuse, mis tähendab 35 000 korda päevas. Võimalus on aktiveeritud 43 000 telefonil – 24% iOS, 76% Android. Iga päev tuleb keskmiselt 180 uut aktiveerimist juurde, nädalas umbes 1260 aktiveerimist. Keskmiselt tehakse 40 000 raputust ehk sheiki päevas. Kõige rohkem sheigitakse kuu 1.-10. Kuupäevadeni, kuus tehakse üle 1,2 miljoni sheiki.-Mobiili vahendusel sooritatakse igakuiselt ca 190 000 makset, mida on üle 6 korra enam kui makseid kontorites (ligi 31 000)-Mobiilipanka kasutab kuus 71 000 unikaalset klienti.
Autor: Ave Lepik, aripaev .ee

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 28.04.25, 11:08
Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum: milline on küberkaitse AI ajastul?
Viimastel aastatel on küberkaitse muutunud tehnilisest probleemist strateegiliseks ärimureks. Kuna küberohud muutuvad üha keerukamateks, kasvavad ka riskid, mida need põhjustavad. 15. mail toimuv Crayoni 5. Küberturvalisuse Foorum on oluline sündmus neile, kes soovivad küberkuritegevuse vastu võitlemises samm ees püsida. Foorum toob kokku tuntumad küberkaitseeksperdid ja arvamusliidrid, kes arutlevad ettevõtteid ohustavate väljakutsete teemal ning uurivad lahendusi, mis aitavad kujundada küberkaitse tulevikku.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi ITuudised esilehele