Mais sai häkkerite grupeering Siph0n ligipääsu e-poe Seemnemaailm.ee andmebaasile, kus hoiti kasutajanimesid, meiliaadresse ja salasõnasid, kirjutab tehnoloogialeht Kiip.
Andmebaasis olid 13 483 kasutajakonto andmed, millele juurdepääs oli võimalik ebaturvalise e-poe süsteemi tõttu. Nimelt hoiti seal andmeid krüpteerimata kujul tavalises tekstifailis.
Seemnemaailma omanik Leonid Dolgov ütles, et lekkest informeeris neid Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) möödunud nädalal. Nüüdseks on Doglovi sõnul info andmebaasis krüpteeritud kujul. Sellest hoolimata levib internetis endiselt fail, mis sisaldab paljude kasutajakontode paroole.
Andmebaasist selgub, et endiselt kasutab enamik inimesi lihtsaid salasõnu. Näiteks on nende seas esindatud "1234, 123456, hiiumaa, salasõna, lilleke, loodus ja kodune”. Üks populaarsemaid on numbrikombinatsioon “123456”, mida esineb andmebaasis lausa 82 korral.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kasutajakontode seast leiab 8 politseiametniku ning 4 kaitseväe töötaja nime, meiliaadressi ning salasõna.
Veebileht, kus häkkerid lekkinud andmebaase ning muud infot avalikustavad, loodi sel aastal 9. mail. Domeeni info viitab varifirmale, mis tegutseb Panamal. Grupeeringu Twitteri profiili kohaselt asuvad nad aga hoopis Venemaal.
Autor: aripaev .ee, Kadri Põlendik
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Koosoleku pidamine tähendab rohkemat kui lihtsalt arutelu – see hõlmab päevakorra koostamist, hääletusi, otsuste dokumenteerimist ja protokollide koostamist, kusjuures aina sagedamini toimuvad nõupidamised üle veebi. Eesti tarkvaraarendaja Ektaco on loonud lahenduse, mis viib koosolekute korraldamise uuele tasemele, olgu selleks aastakoosolek, avaliku sektori istung või aktsionäride üldkogu.