Merlin Mägi • 26. november 2014
Jaga lugu:

Britid ja eestlased vahetavad küberkaitsekogemusi

26.-27. novembril korraldab Riigi Infosüsteemi Amet seminari, mille käigus vahetavad Eesti kübereksperdid Suurbritannia kolleegidega teadmisi küberturbest ja intsidentide lahendamisest.

Tartus Dorpati Konverentsikeskuses toimuval seminaril keskendutakse küberturvalisusega tegelevate meeskondade koostööle julgeoleku- ja korrakaitseasutustega, teatab RIA pressiteate vahendusel.

Räägitakse ohtude hindamisest, ametkondade teabevahetuse korraldamisest ja õiguslikest küsimustest. Seda tehakse, tuginedes Eesti ja Suurbritannia viimase aja intsidentidele. Briti eksperdid korraldavad osalejatele ka mitmeid harjutusi.

Suurbritanniast osaleb õppusel 11 spetsialisti UK-CERTist ja politseiasutustest, kes igapäevatööna planeerivad ja tagavad küberturvalisust oma riigis. Eesti poolelt panustavad RIA, Siseministeerium, Politsei- ja Piirivalveamet, Kaitsepolitseiamet, Kaitseministeerium, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Kaitseliidu küberkaitseüksus.

RIA kriisireguleerimise valdkonna juhi Lauri Luhti hinnangul annab seminar ekspertidele hea koostöökogemuse igapäevatöö paremaks korraldamiseks.

"Eesti ja Suurbritannia ühised panused aitavad kaasa planeerimisele ja koostööle, mis on vajalik tõsiste piiriüleste küberintsidentide lahendamiseks," sõnas Luht.

Jaga lugu:
ITUUDISED UUDISKIRJAGA LIITUMINE

Telli olulisemad Ituudised uudised igal nädalal enda postkasti.

Ituudised.ee toetajad:

Enimloetud
Aali Lilleorg
Aali LilleorgtoimetajaTel: 505 3172aali@ituudised.ee
Ana Madismäe
Ana Madismäereklaamimüügi projektijuhtTel: 545 60 150Ana.Madismae@aripaev.ee